Міністерство економіки України

єРобота: “Студіопак” заходить в нову ринкову нішу - виробництво біорозкладаної упаковки

єРобота: “Студіопак” заходить в нову ринкову нішу - виробництва біорозкладаної упаковки

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою  підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.

Вікторія Бурківська - генеральний директор компанії "Студіопак". Вона починала свій шлях у бізнесі в галузі чорної металургії. Тоді їй був 21 рік. Досвід, набутий в той час, і розуміння технологічних процесів згодом реалізувались у групі компаній "Студіопак". 

В далекому 2003 саме Вікторія першою в Україні завезла упаковку з алюмінієвої фольги. На українському ринку тоді панував пластик. Вікторія ж прагнула докорінно змінити філософію і вибудувати відповідальну культуру споживання. 

"Ми проводили навчальні семінари, де розказували про унікальні переваги цієї упаковки, її екологічну цінність та різницю з пластиковою альтернативою. На виставках і через відеоконтент закладали основу теперішнього використання екологічної упаковки", - згадує вона. 

Інвестиції себе виправдали, пішов зворотній зв'язок, ринок прийняв продукт. Розуміючи перспективу, Бурківська відкриває своє виробництво. “30% ринку займала саме наша продукція, ми активно експортували її і в Європу, 30% щорічного приросту у валюті", - розповідає Вікторія.

А потім було вторгнення. "Студіопак" відмовився від ринку рф та білорусі. Завод опинився в 5 км від зони бойових дій. Це був час швидких рішень. Обладнання та виробничі лінії перевезли до партнерів у Тернопільську область, щоб запустити виробництво там. Партнери компанії продовжували робити замовлення, чим і врятували бізнес "Студіопак", бо іноземні замовлення практично припинились через ймовірність зриву контрактів. Як пояснює Вікторія, цей ринок дуже ємний, великі обсяги виробництва і затримка у виконанні замовлення навіть на кілька днів – це серйозні репутаційні втрати.

Вікторія Бурківська подала заявку на отримання гранту для переробних підприємств від Мінекономіки, щоб закупити обладнання для експансії в нову ринкову нішу - виробництва біорозкладаної упаковки. 

"Ми хочемо повністю закрити потреби харчового сегменту країни. Вірю в ринок і наших людей, котрі моментально перелаштовуються, на відміну від забюрократизованої Європи. Україна і люди унікальні, тому я хочу працювати для них. У мене ніколи не було думок їхати звідси", - пояснює Вікторія

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json