Міністерство економіки України

Уряд реалізує комплексну програму з покращення ситуації на ринку праці - Юлія Свириденко

Свириденко-Марафон

Уряд реалізує низку програм для зменшення рівня безробіття в країні та активізації ситуації на ринку праці. Про це повідомила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко в ефірі Національного телемарафону. 

“Через війну ми прогнозуємо близько 30% падіння економіки, і як наслідок - зростання рівня безробіття. За інформацією служби зайнятості, з початку військових дій статус безробітного отримали 404 тисячі громадян. Нині 230 тисяч зареєстрованих безробітних, які отримують допомогу з безробіття. При цьому суттєво, більш ніж вдвічі, зменшилась кількість вакансій на ринку праці - на сьогодні їх лише 31 тисяча, тобто на одну вакансію претендує 8 безробітних. Тому Уряд запровадив комплекс заходів, спрямованих на підвищення рівня зайнятості”, - розповіла Юлія Свириденко.

Зокрема, за програмою єРобота українці мають можливість отримати мікрогранти до 250 тис грн на започаткування чи розширення бізнесу, гранти до кількох мільйонів - на розвиток переробних підприємств, закладки садів, теплиць. При цьому обов'язковою умовою надання грантів є створення підприємцями нових робочих місць. 

“Майбутнє за малим і середнім бізнесом. Ті підприємці, які навіть під час війни готові розпочинати чи розвивати власну справу, створювати нові робочі місця і наймати людей, отримають фінансову підтримку від держави у вигляді грантів”, - наголосила Юлія Свириденко. 

Серед інших програм стимулювання зайнятості вона назвала надання компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, якою скористались вже 9 тисяч підприємців, залучення безробітних до “Армії відновлення” через їх участь у суспільно корисних роботах. 

“Частина українців захищає нашу країну та наближає перемогу, інша - має працювати.  Альтернативи у нас немає. Для тих, хто зараз залишився без роботи і хоче працювати, ми пропонуємо долучитись до суспільно корисних робіт і отримувати щонайменше мінімальну заробітну плату, яку гарантує держава.  При цьому місцева влада за рахунок власних коштів може збільшити оплату за таку роботу”, - зазначила перший віцепрем'єр.

За її словами, центри зайнятості також пропонують різні програми перекваліфікації, що дають можливість людям отримати нову затребувану на ринку спеціальність. Зокрема,  для людей старше 45 років, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб є можливість отримати ваучер на навчання для зміни спеціальності, вартість якого до 10 прожиткових мінімуми (на сьогодні - це 26 тис грн).

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json