Інформаційне повідомлення Мінекономрозвиту щодо сертифікації алкогольної продукції у державній системі сертифікації

22 липня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» (набрав чинності 20.09.2015), яким статтю 1 Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 № 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію» доповнено нормою щодо непоширення дії Декрету на продукцію, що є харчовим продуктом.

Частиною другою статті 18 Декрету визначено, що органи доходів і зборів здійснюють митне оформлення імпортних товарів, які підлягають обов'язковій сертифікації, на підставі інформації, включеної до Реєстру, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Оскільки з 20.09.2015 положення Декрету не поширюються на продукцію, що є харчовим продуктом, а алкогольні напої належать до харчових продуктів згідно із Законом України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, то дія положень Декрету не поширюється на алкогольні напої.

З метою приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із зазначеними положеннями Декрету Мінекономрозвитку розробило проект наказу “Про внесення змін до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації”, яким передбачено виключення алкогольних напоїв з Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, та визнання таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 13 вересня 1996 року № 379 “Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації алкогольних напоїв”. Наразі проект наказу проходить процедуру погодження в заінтересованих центральних органах виконавчої влади.

Звертаємо увагу, що Декрет має силу закону відповідно до статті 1 Закону України “Про порядок застосування Закону України “Про тимчасове зупинення повноважень Верховної Ради України, передбачених пунктом 13 статті 97 Конституції України, і повноважень Президента України, передбачених пунктом 7-4 статті 114-5 Конституції України”, а наказ, яким затверджено перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, є підзаконним нормативно-правовим актом.

Оскільки у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, як такого, що має вищу юридичну силу (лист Міністерства юстиції України від 30.01.2009 р. № Н-35267-18), Мінекономрозвитку повідомляє, що з 20.09.2015 алкогольні напої не підлягають обов’язковій сертифікації в державній системі сертифікації.

Про зазначене було повідомлено ДФС для подальшого інформування територіальні митні підрозділи.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json