Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Уряд продовжує системну роботу щодо перегляду участі України в міжнародних угодах
02.09.2020 | 15:21 | Прес-служба Мінекономіки.

У зв'язку із застарілістю і неактуальністю деяких угод, підписаних в рамках СНД, Уряд продовжує системну роботу щодо їх перегляду та, за об'єктивних причин, припинення участі в них.

Так, сьогодні, 2 вересня, на черговому засіданні Уряду прийнято рішення про припинення участі України в Угоді про співробітництво у галузі ветеринарії, Угоді про співробітництво у галузі санітарної охорони територій держав - учасниць СНД та Угоді про створення Координаційної ради з карантину рослин держав - учасниць СНД.

«Рішення Уряду щодо припинення участі України в деяких Угодах з країнами СНД є абсолютно логічним і відповідає сучасним реаліям відносин. Адже деякі угоди дублюються з іншими міжнародними договорами, деякі – вже застарілі та не застосовуються Україною. Разом з тим, ми продовжуємо приймати євроінтеграційні проекти, які посилюють нашу співпрацю з ЄС», - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства  Ігор Петрашко.

Відповідне рішення ухвалено на виконання Указу Президента України від 19.05.2018 № 139 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року "Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав".

Довідково:

  • Угода про співробітництво в галузі ветеринарії - співробітництво здійснюється у рамках Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) та Угоди про застосування санітарних і фітосанітарних заходів СОТ, інформування щодо епізоотичних ситуацій здійснюється через систему WAHIS;

  • Угода про співробітництво в галузі санітарної охорони територій держав - учасниць СНД - всі сторони Угоди є учасниками Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП, об'єднують 196 країн), виконання заходів, які реалізуються в рамках Угоди, частково забезпечено в рамках членства України у Всесвітній організації охорони здоров’я;

  • Угода про створення Координаційної ради з карантину рослин держав-учасниць СНД - членство в Координаційній раді передбачає виконання рішень, які пов’язані з положеннями Угоди про співробітництво у сфері карантину рослин від 13.11.1992, до якої Україна не приєдналась.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2