Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

23
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Уряд продовжує системну роботу щодо перегляду участі України в міжнародних угодах
02.09.2020 | 15:21 | Прес-служба Мінекономіки

У зв'язку із застарілістю і неактуальністю деяких угод, підписаних в рамках СНД, Уряд продовжує системну роботу щодо їх перегляду та, за об'єктивних причин, припинення участі в них.

Так, сьогодні, 2 вересня, на черговому засіданні Уряду прийнято рішення про припинення участі України в Угоді про співробітництво у галузі ветеринарії, Угоді про співробітництво у галузі санітарної охорони територій держав - учасниць СНД та Угоді про створення Координаційної ради з карантину рослин держав - учасниць СНД.

«Рішення Уряду щодо припинення участі України в деяких Угодах з країнами СНД є абсолютно логічним і відповідає сучасним реаліям відносин. Адже деякі угоди дублюються з іншими міжнародними договорами, деякі – вже застарілі та не застосовуються Україною. Разом з тим, ми продовжуємо приймати євроінтеграційні проекти, які посилюють нашу співпрацю з ЄС», - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства  Ігор Петрашко.

Відповідне рішення ухвалено на виконання Указу Президента України від 19.05.2018 № 139 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року "Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав".

Довідково:

  • Угода про співробітництво в галузі ветеринарії - співробітництво здійснюється у рамках Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) та Угоди про застосування санітарних і фітосанітарних заходів СОТ, інформування щодо епізоотичних ситуацій здійснюється через систему WAHIS;

  • Угода про співробітництво в галузі санітарної охорони територій держав - учасниць СНД - всі сторони Угоди є учасниками Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП, об'єднують 196 країн), виконання заходів, які реалізуються в рамках Угоди, частково забезпечено в рамках членства України у Всесвітній організації охорони здоров’я;

  • Угода про створення Координаційної ради з карантину рослин держав-учасниць СНД - членство в Координаційній раді передбачає виконання рішень, які пов’язані з положеннями Угоди про співробітництво у сфері карантину рослин від 13.11.1992, до якої Україна не приєдналась.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json