Санкції в дії: арештовані активи підсанкційного російського олігарха Усманова

Активи осіб, щодо яких Україна запровадила санкції й надалі залишатимуться надійним наповнювачем бюджету нашої держави та посилюватимуть міць Збройних Сил України, - так прокоментувала Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України, голова МРГ з питань реалізації санкційної політики Юлія Свириденко арешт СБУ активів підсанкційного російського олігарха Алішера Усманова.

«Заарештовано 160 тисяч тонн залізної руди, що належить Усманову, проти якого в жовтні було запроваджено санкції. Сировину намагалися переправити в рф та використати, зокрема, для потреб російського ВПК. Але завдяки зусиллям СБУ та БЕБ та Офісу Генпрокурора цей актив російського олігарха виявлений, на нього накладено арешт. Сировина буде продана та поповнить бюджет. Або переплавлена і піде, зокрема, і на потреби ЗСУ. Російська армія отримає метал Усманова, але, напевно, не так, як їй того хотілося. А ми продовжуємо роботу з посилення санкційного тиску. Тому в наступному році ще багатьох ворогів України чекатимуть неприємні несподіванки», - зазначила Юлія Свириденко.

Служба безпеки України спільно з детективами Бюро економічної безпеки виявила приховану на території України залізну руду, що належала компанії російського олігарха, який входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва кремля Алішера Усманова. Загальна вартість 160 тисяч тонн руди, виявленої на складах у декількох портах України складає майже 2 млрд грн. На вилучене майно накладено арешт. Вирішується питання щодо його передачі до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Нагадаємо, санкції проти Алішера Усманова було ухвалено РНБО та введено в дію Указом Президента України Володимира Зеленського № 726/2022 від 19 жовтня.

Загалом за час роботи МРГ (з вересня 2022 року) РНБО ухвалила, а президент України ввів в дію санкції проти понад 3134 фізичних та 1374 юридичних осіб. Більшість з ухвалених санкцій попередньо розглянуті та опрацьовані МРГ. Окрім того, з урахуванням останніх рішень МРГ рекомендувала подати на розгляд РНБО санкції ще проти понад 8000 фізичних та юридичних осіб.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json