Міністерство економіки України

Україна налаштована за 10 років мінімізувати вплив забруднення мінами і для цього їй потрібна допомога партнерів, - Юлія Свириденко

Україна налаштована за 10 років мінімізувати вплив забруднення мінами і для цього їй потрібна допомога партнерів, - Юлія Свириденко

Мета України – протягом наступних 10 років мінімізувати соціальний та економічний вплив забруднення наших територій мінами та снарядами, що не вибухнули. Про це заявила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час свого виступу на Першій Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі 11 жовтня 2023 року.

Як зазначила Юлія Свириденко, Україна розуміє безпрецедентні масштаби загрози. Нині наша держава є найбільш потенційно забрудненою мінами країною у світі з часів Другої світової війни. Потенційно під загрозою знаходиться третина території нашої країни, яка охоплює до 174 тисяч квадратних кілометрів. Понад 6 мільйонів людей знаходяться в зоні ризику. Кількість інцидентів уже досягла 500. Якщо проблема не буде ефективно вирішуватися, до 2030 року кількість жертв мін може сягнути понад 9000. 

«Розуміючи це, ми об’єднали зусилля. Розмінуванням на місцях займаються сапери ДСНС та Міноборони. Ми, як Міністерство економіки, координуємо зусилля всіх партнерів, забезпечуємо фінансування, збільшуємо кількість техніки через партнерську підтримку, відкриваємо ринок гуманітарного розмінування, заохочуємо використання інновацій у процесі виявлення вибухових пристроїв. Як Міністр економіки, я чудово розумію: без розмінування ми не зможемо повноцінно запустити нашу економіку. Отже, розмінування – це нульова точка відновлення нашої країни та її економіки», - зазначила Юлія Свириденко.

За словами Першого віцепрем'єр-міністра України – Міністра економіки, Україна підходить для вирішення завдання з очищення земель системно. Визначені пріоритети, а також «вузькі», проблемні місця. Є план подолання проблем. Так, для прискорення обстеження та очищення земель Україна робить ставку на:

  • застосування найпередовіших технологій розмінування;
  • локалізацію, створення та розширення виробництва обладнання в Україні;
  • створення конкурентного ринку розмінування;
  • компенсацію агрокомпаніям, які купують послуги з розмінування через систему Prozorro; 
  • залучення фахівців для підготовки саперів та іншого персоналу.

Дорожніми картами для роботи в сфері розмінування на наступні роки мають стати Стратегія протимінної діяльності, над проектом якої Україна працює спільно з міжнародними партнерами та Національний план.

«Ми розуміємо, що неможливо буде видалити всі міни протягом наступних 10 років. Адже й сьогодні ми знаходимо в землі бомби та міни часів Другої світової війни. Тож наше стратегічне бачення: ми маємо зробити так, щоб через 10 років знову жити без реального ризику, пов’язаного з мінами», - зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, для досягнення мети проект стратегії передбачає три стратегічні цілі:

  • повернення землі у продуктивне використання;
  • запобігання нещасним випадкам та захист постраждалих;
  • створення кращої архітектури протимінної діяльності.

Як підкреслила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України, для досягнення мети нашій державі потрібна допомога.

«Нам потрібна підтримка в розширенні наших спроможностей, збільшення кількості саперів і техніки. Ми шукаємо фінансування для виробництва або закупівлі обладнання. Ми чекаємо ваших операторів на ринку, тому що чим більше у нас буде потужностей, тим швидше ми завершимо розмінування. Крім того, потрібна загальнонаціональна інформаційна кампанія, щоб навіть діти змалечку знали про всі загрози вибухонебезпечних предметів. У цій сфері також є місце для вашої підтримки», - зазначила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, учасниками Першої Міжнародної донорської конференції щодо гуманітарного розмінування в Україні, яка відбувається у Хорватії, стали представники понад 40 іноземних держав - міністри оборони, закордонних справ, посли та керівники іноземних організацій. Українську делегацію очолює Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json