Міністерство економіки України

Законопроект щодо створення Національної інфраструктури просторових даних рухається до другого читання

Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики підтримав законопроект 2370

Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики підтримав законопроект 2370 щодо створення Національної інфраструктури просторових даних до другого читання.

Україна має величезні обсяги даних про природні ресурси, об’єкти інфраструктури, мережі комунікацій та багато інших. Всі ці дані та багато інших можна назвати геопросторовими, тобто такими, що мають чітко визначене місце розташування.

"Дуже часто виробники даних та користувачі просто не мають інформації щодо того, які дані і у якому обсязі створюються та є у розпорядженні різних органів влади. Через це Україна щорічно втрачає десятки мільйонів гривень через дублювання робіт", - коментує Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку еокноміки, торгівлі та сільського господарства.

Крім цього, закритість інформації і даних стримують запровадження принципів цифровізації в державному управлінні. Недостатня прозорість даних і інформації вже призвела до того, що органи влади, особливо ті, які відповідають за розпорядження природними ресурсами постійно звинувачуються у "тіньовому розпорядженні" ними.

Національною інфраструктурою просторових даних буде поєднана інформація про різні об’єкти на єдиній картографічній основі та за допомогою якої органи влади стануть більш ефективними, а громадяни матимуть змогу отримати якісні сервіси та дані онлайн.

Детальніше в презентації: http://bit.ly/2W378jP

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json