Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Уряд виділив додаткові 271 млн грн на компенсації населенню, яке втратило врожай через підрив Каховської ГЕС
04.08.2023 | 17:14 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

На засіданні Кабінету Міністрів України 4 серпня було прийнято рішення про виділення 271,464 млн грн для надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції за втрачений врожай. Кошти передадуть із резервного фонду державного бюджету Миколаївській та Херсонській обласним державним адміністраціям (ОДА).

«Через підрив російською федерацією Каховської ГЕС на території Миколаївської та Херсонської областей були підтоплені значні площі земель сільськогосподарського призначення. Близько половини з них використовувалася населенням для вирощування сільськогосподарської продукції, врожай якої було повністю знищено. Тому зараз багато людей потребують державної підтримки», - пояснила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

За даними структурних підрозділів обласних військових адміністрацій, загалом було підтоплено 1 066 га особистих селянських господарств в Херсонській області та 892 сільськогосподарські ділянки в Миколаївській області.

Для компенсацій за втрачений урожай було виділено 59,193 млн гривень для Миколаївської ОДА (для Миколаївської ОВА), а для Херсонської ОДА (Херсонської ОВА) – 212,271 млн грн. Загальна сума компенсацій – 271,464 млн грн.

Допомога буде виплачуватись із розрахунку в 3318 грн за кожну сотку землі, яку було підтоплено. Максимальна сума виплати буде обмежуватись площею 20 соток в Миколаївській області і 30 соток – в Херсонській області.

Нагадаємо, що раніше Уряд виділив з резервного фонду державного бюджету 565 млн грн Миколаївській та Херсонській обласним державним адміністраціям (ОДА) для одноразової виплати у розмірі 5 тисяч гривень на одну особу всім, хто постраждав внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської ГЕС.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2