Міністерство економіки України

Розвиток власного виробництва - єдина можливість для України стати самодостатньою, - Юлія Свириденко

Розвиток власного виробництва - єдина можливість для України стати самодостатньою, - Юлія Свириденко

Розвиток власного виробництва є для України єдиною можливістю стати самодостатньою, особливо зараз, під час війни. Уряд готовий підтримувати бізнес, який працює в переробній сфері. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на X рітейл саміті “RAU SUMMIT 2023”.

“Для України можливість стати самодостатньою - розвивати власне виробництво. Немає в світі прикладів успішних сировинних держав. Тому ми закликаємо бізнес, який прагне розвивати виробництво, активно користуватися програмами підтримки від держави. Зокрема, програмою доступного кредитування “5-7-9”, що дозволяє переробним підприємствам отримати фінансування до 150 мільйонів гривень. Також грантовою програмою, за якою можна взяти грант до 8 мільйонів гривень, і наступного року близько 1000 підприємств, які виготовляють продукцію з доданою вартістю, можуть отримати таку грантову допомогу від держави на розвиток”, - зазначила Юлія Свириденко. 

Також вона звернула увагу на проблему нестачі кваліфікованих кадрів, з якою стикається нині бізнес. В Україні структурне безробіття - коли працівники, які є на ринку праці, не відповідають вимогам роботодавців. Подолати цю проблему можна за рахунок навчання і перенавчання. 

“Ми запустили програму надання ваучерів на навчання, за якою держава сплачує до 27 тисяч грн за набуття людиною додаткової кваліфікації. На сьогодні вже понад 17 тисяч українців отримали такі ваучери і мають можливість опанувати будь-яку з понад 100 спеціальностей та професій. Також можна пройти перенавчання та отримати більш затребувану на ринку праці спеціальність в Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості”, - розповіла Юлія Свириденко. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json