Мінекономрозвитку пропонує дозволити державі отримувати плату за оренду газорозподільних мереж

Сьогодні, 12 липня, Уряд підтримав проект Закону України, який знімає заборону на концесію та оренду газорозподільних систем (ГРС) або їх складових, власником яких є держава.

Як відомо, сьогодні частина газорозподільної системи знаходиться у приватній власності,  а частина залишається державною. До 2017 року облгази використовували державні відрізки газорозподільних систем безоплатно на підставі договорів господарського відання, які були укладені між Міністерством енергетики та вугільної промисловості та облгазами.

На виконання Постанови КМУ №95 від 21 лютого 2017 року Міненерговугілля уклало з операторами газорозподільних систем нові договори експлуатації ГРС або їх складових. Постанова тимчасово врегулювала питання платного використання ГРС.

Водночас, діючі Закони України «Про трубопровідний транспорт» та «Про оренду державного та комунального майна» взагалі забороняють передачу в концесію чи оренду державних ГРС або їх складових.

Мінекономрозвитку пропонує усунути юридичну колізію, дозволити державі отримувати плату за використання державної власності в комерційних цілях та визначити спосіб платного використання ГРС.

Проект Закону, в разі його ухвалення, дозволить отримати додаткові надходження до Державного бюджету України у вигляді концесійних платежів та орендної плати.

Довідково

Газорозподільні системи, як визначено Законом України «Про ринок природного газу» - це технологічний комплекс, що складається з організаційно і технологічно пов’язаних між собою об’єктів, призначених для розподілу природного газу від газорозподільних станцій безпосередньо споживачам.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json