Міністерство економіки України

Україна і Таджикистан посилюють співпрацю в пріоритетних галузях економіки

Качка Тадж 2

27 жовтня в онлайн-форматі відбулося Шосте засідання Спільної міжурядової українсько-таджицької комісії з питань економічного співробітництва під співголовуванням заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки та заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Республіки Таджикистан Рухшони Насриддинзоди.

«Україна розглядає Таджикистан як важливого партнера в Центральній Азії. Сьогоднішнє засідання Комісії – один із ключових елементів активізації нашої двосторонньої роботи у сферах, що становлять взаємний інтерес. Пріоритетним в економічній сфері для обох країн є подальше нарощування торгівлі, розширення номенклатури експорту та імпорту, розвиток транспортних та енергетичних коридорів, співробітництво в галузі туризму, аграрній галузі і харчовій промисловості», - прокоментував заступник Міністра Тарас Качка.

Крім того, таджицьку сторону поінформували про економічну ситуацію в Україні, зокрема, щодо консолідації реформ, спрямованих на успішне функціонування всіх інструментів ринкової економіки, зростання добробуту населення і технологічний розвиток.

«Основним пріоритетом для нас є поєднання реформ із реалізацією конкретних інвестицій та програм трансформації. Для цього запроваджено нові інструменти стимулювання інвестиційних проектів вартістю понад 20 млн євро, а також розвиток індустріальних парків», - додав Тарас Качка.

У ході засідання було відзначено багаторічну взаємодію українських компаній з компаніями Республіки Таджикистан у енергетичному та промисловому секторах. Сторони наголосили на важливості відновлення прямого регулярного пасажирського авіасполучення за маршрутом Київ-Душанбе-Київ, створенні комфортних умов для розвитку транзитного потенціалу обох країн, спільні ініціативи у сферах освіти та туризму.

Також було акцентовано на важливості бізнес-компоненту у двосторонній співпраці і необхідності проведення бізнес-заходів та засідання Українсько-Таджицької Ділової ради.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json