Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Незважаючи на удари по енергосистемі, Міністерство економіки прогнозує ріст ВВП в 2023 році на рівні 3,2%, - Денис Кудін
09.12.2022 | 11:45 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Через обстріли енергетичної інфраструктури України з боку рф падіння ВВП у листопаді може скласти 41%, а за підсумками року економіка скоротиться на 33,2%, але наступного року Уряд прогнозує зростання економіки. Про це розповів Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін під час обговорення “Як удари по енергетиці вплинуть на курс, ВВП та інфляцію у 2023 році” від Центру економічної стратегії.

«До атак на енергетичну інфраструктуру в жовтні ми прогнозували, що падіння ВВП за підсумками року складе близько 32%. Але після масованих ударів з боку рф, ми погіршили прогноз падіння ВВП до 33,2-33,5%», - заявив Деніс Кудін.

За його словами, на наступний рік Міністерство економіки України свій прогноз поки що не змінювало – він передбачає ріст ВВП в 2023 році на рівні 3,2%, як і було закладено в бюджет. Прогноз базується на тому сценарії, що активна фаза бойових дій закінчиться влітку.

«Найбільшим ризиком на сьогодні залишається енергетична інфраструктура. Але в цілому економіка України продемонструвала дива адаптації. Адже в лютому-березні мало хто сподівався, що ми закінчимо рік з тими показниками, як зараз. Тоді всі прогнози були куди більш песимістичні», - розповів Денис Кудін.

За його словами, гарна новина в тому, що енергосистема відновлюється дуже швидкими темпами і зараз вона за багатьма показниками відповідає жовтневим рівням.

Також підприємства добре адаптуються під нові умови планових і аварійних відключень електропостачання – багато хто з виробників переносить робочі зміни на той період, коли є електропостачання.

«Треба розуміти, що обстріли енергетичної інфраструктури з боку рф будуть мати негативний вплив і на інфляцію. Адже підприємства будуть переносити збільшення своїх витрат на споживачів. Але це короткостроковий тренд», - резюмував Денис Кудін.

Щодо курсу долару, то ми не прогнозуємо змін до кінця цього року, а у наступному році заклали в прогноз певну девальвацію національної валюти. Але тут все буде залежати від обсягів фінансової допомоги країн-партнерів та монетарної політики НБУ. Згідно прогнозу, який закладено в Бюджет на 2023 рік, середньорічний курс долара буде складати 42,2 грн.

Також під час заходу своїми прогнозами поділилися:

- Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства фінансів України Олексій Жак,

- заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук,

- директор аналітичного департаменту Dragon Capital Олена Білан.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2