Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Олександр Грибан: Глобальні наслідки війни в Україні можуть бути довгостроковими
21.04.2022 | 20:11 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Негативні наслідки війни, яку розв’язала росія проти України, відчуваються у всьому світі й можуть бути довгостроковими. Попередити їх можливо, у тому числі за рахунок збільшення фінансової підтримки української економіки. 

Про це заявив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан  на розширеному засіданні Комітету з інвестицій Організації економічного співробітництва та розвитку, яке відбулось 21 квітня. 

Олександр Грибан висловив подяку ОЕСР за непохитну підтримку України та її народу, за засудження агресії російської федерації та білорусі, а також за фінансову підтримку громадянам, компаніям і країнам, які постраждали від війни, в тому числі, державам, що приймають біженців з України.

Заступник Міністра окреслив катастрофічні наслідки та економічні збитки, нанесені економіці України внаслідок військової агресії російської федерації.

«Негативні наслідки впливу на нашу економіку вже відчуваються по всьому світі і ризикують стати серйозними і довгостроковими. В ці складні часи економіка України потребує фінансової допомоги. Роль Організації економічного співробітництва та розвитку,  як організації яка має багаторічний досвід у проведенні реформ та формуванні міжнародної інвестиційної політики, в цьому процесі є дуже важливою», - зазначив Олександр Грибан.

Під час зустрічі обговорили можливість  застосування практичного інструментарію із системи координат ОЕСР, що сприятиме залученню інвестицій довгострокового фінансування, а саме мобілізацію агенцій по сприянню та залученню інвестицій та експортних кредитних агенцій країн-учасниць організації.

Олександр Грибан наголосив на важливості подальшої співпраці з Комітетом з інвестицій ОЕСР в напрямку міжнародної інвестиційної діяльності, обміну досвідом, практики, технологій та розробки спільних дій,  спрямованих на відновлення, як економіки України, так і інших держав, що постраждали від війни.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2