Торговий представник України Тарас Качка провів розмову з Генеральною директоркою СОТ Нгозі Оконджо-Івеала

19 квітня відбулася зустріч між заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговим представником України Тарасом Качкою та Генеральним директором СОТ Нгозі Оконджо-Івеала. Захід відбувся в рамках проведення консультацій щодо підготовки до 12-ої Конференції міністрів СОТ, яка відбудеться на початку грудня в м. Женева, Швейцарська Конфедерація.

Сторони обговорили широке коло питань, зокрема, щодо поточної діяльності організації, відновлення роботи Апеляційного органу, реформування СОТ, взаємозв'язку торгівлі та захисту навколишнього середовища, активізації співпраці членів з метою забезпечення своєчасного та універсального доступу до вакцин та медичних виробів для боротьби з пандемією COVID-19 тощо.

Окрему увагу було приділено питанням 12-ої Конференції міністрів.

Тарас Качка зазначив, що сільське господарство має вирішальне значення для економічного розвитку багатьох членів СОТ і відіграє ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки. Україна, зі своєї сторони, визначає сільське господарство як пріоритетний сектор. Суттєві реформи в галузі сільського господарства, зокрема, в частині внутрішньої підтримки та доступу до ринку повинні залишатись основою успіху 12-ої Конференції міністрів.

Також він зауважив, що підтримка ініціативи щодо не застосування обмежень на експорт продуктів харчування у разі їх придбання для некомерційних гуманітарних цілей Всесвітньою продовольчою програмою може забезпечити вирішення проблем, пов’язаних з COVID-19, та допомогти подолати голод.

Також Торговий представник України наголосив на підтримці ініціатив щодо вдосконалення правил торгівлі, особливо в нових сферах, таких як електронна комерція та внутрішнє регулювання послуг.

В свою чергу, Нгозі Оконджо-Івеала подякувала за незмінну підтримку багатосторонньої торговельної системи та активну і послідовну позицію України в рамках СОТ.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json