Міністерство економіки України

Відбулось засідання Консультативної групи високого рівня щодо створення Національного плану енергетики та клімату

У рамках підготовки Національного плану енергетики та клімату (НПЕК) відбулось засідання Консультативної групи високого рівня (HLAG). У зустрічі із міжнародними партнерами взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. 

Заступник Міністра подякував партнерам за співпрацю в процесі підготовки НПЕК та за делегування експертів для тісної співпраці з українською групою. Також Олексій Соболев повідомив, що Україна досягла значного прогресу в підготовці НПЕК.

«Українська експертна група описала поточні політики та ситуації та зібрала національні цілі з існуючих стратегій. Ми все ще обговорюємо деякі елементи наших майбутніх енергетичних і кліматичних планів, оскільки війна, що триває, створює багато невизначеностей. Попри це, команда моделювання розпочала розробку сценаріїв за правилами ЄС і перші модельні результати будуть представлені вже найближчим часом», - розповів заступник Міністра Олексій Соболев.

Також  у рамках засідання відбулись презентації рамкового підходу до моделювання Плану та концепції Офісу зеленого економічного переходу.

Олександр Дячук, представник Інституту економіки та прогнозування НАН України, презентував статус написання НПЕК та продемонстрував рамкові підходи до сценарного моделювання Плану з попередніми розрахунками вкладу України в досягнення цілей Енергетичного Співтовариства. 

Андрій Кітура, керівник проєкту Офісу зеленого економічного переходу, представив концепцію Офісу, поінформував про основні його завдання, плани на найближчий час та наступні 3 роки. Також він зазначив, що Офіс зеленого економічного переходу буде тісно координувати свою діяльність з ключовими стейкхолдерами, зокрема іншими міністерствами, Українським кліматичним офісом, донорами та партнерами.   

Довідково:

Національний план енергетики та клімату розробляється Міністерством економіки України, спільно з аналітичним центром DiXi Group та за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. До його розробки долучені всі ключові міністерства і відомства.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json