Міністерство економіки України

За 9 місяців 2017 року державні інвестиційні проекти не використали передбачених коштів навіть на половину

4 жовтня Міжвідомча комісія з питань державних інвестиційних проектів підбила підсумки щодо виконання державних інвестиційних проектів у період січень-вересень 2017 року.

У Державному бюджеті на 2017 рік передбачено виділення коштів на суму у 1,7 млрд грн на фінансування 18 державних інвестиційних проектів. Крім того, 1 проект здійснюється за рахунок кредиту на умовах пов’язаної допомоги між Урядом України та Урядом Республіки Польща.

Проекти реалізуються в сфері охорони здоров’я (8 проектів), соціально-культурної сфери (3 проекти), охорони навколишнього середовища (1 проект), функціонування органів влади (4 проекти), транспортної інфраструктури (3 проекти).

Загальна вартість проектів складає понад 24 млрд грн, з яких необхідна сума для їх завершення складає 22,8  млрд грн за рахунок коштів державного бюджету.

Головними розпорядниками бюджетних коштів виступають МОЗ, НАМНУ, Мінприроди, ДУС, Мінкультури, Мін’юст, Укравтодор. Зазначеними організаціями забезпечено виконання 15 із 19 проектів. Із передбачених витрат на реалізацію цих проектів на 9 місяців 2017 року у обсязі 801 млн грн, рівень вибірки коштів склав 48% (386,1 млн грн).

До числа проектів, що здійснили вибірку коштів у відповідний період у найбільш повному об’ємі, зокрема, належать:

  • будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу ДУ “Інститут серцево-судинної хірургії ім. Амосова НАМНУ” - вибірка на рівні майже 100%.
  • реставрація приміщень Львівської музичної академії - на рівні майже 100%;
  • реставрація клінічного корпусу №3 ДУ "Інститут нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова НАМНУ" - використання коштів на рівні 91%

Крім того, головними розпорядниками бюджетних коштів заявлені пропозиції щодо потреби додаткового фінансування в поточному році для реалізації проектів на загальну суму у 285,5 млн грн, а саме:

  • будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні ОХМАТДИТ - додатково на рівні 56 млн грн;
  • покращення якості променевої терапії при лікуванні онкологічних захворювань в Національний інститут раку – 9,5 млн грн;
  • будівництво лікувального корпусу Державного закладу “Прикарпатський центр репродукції людини” – 2,9 млн грн;
  • реставрація і пристосування Маріїнського палацу – 200 млн грн;
  • реставрація приміщень Львівської музичної академії – 2,1 млн грн;
  • покращення стану автодороги загального користування Львівської області – 15 млн грн;
  • реконструкція режимного корпусу Полтавської установи виконання покарань – 3,8 млн грн;
  • будівництво лікувального корпусу Голопристанської колонії у Херсонській області – 19,6 млн грн.

Аналіз реалізації проектів виявив ряд проблем, рішенням яких стане прискорене проведення відповідно до планів необхідних тендерів із використанням системи Prozorro, здійснення авансових платежів на виконання проектних та будівельних робіт, забезпечення розробки та коригування проектної документації і договорів.

Також, за результатами аналізу поданих звітів щодо стану реалізації проектів за попередні періоди, а також на основі попередніх рішень Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів, щодо тих проектів, за якими не було використано передбачених коштів, буде здійснено перерозподіл капітальних вкладень на більш успішні проекти, які потребують додаткового фінансування.

Довідково

Згідно Постанови КМУ від 22.07.2015 №571 "Деякі питання управління державними інвестиціями" державні інвестиційні проекти, які претендують на державне фінансування визначаються та проходять оцінку за новою, прозорою процедурою, що передбачає прийняття рішень щодо проектів колегіально Міжвідомчою комісією з питань державних інвестиційних проектів. До її складу входять як представники уряду, так і представники бюджетного комітету Верховної Раду України.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json