Міністерство економіки України

Україна виграла апеляцію у справі проти Росії в СОТ: Визнано дискримінаційний характер обмежень імпорту українського залізничного обладнання

4 лютого на сайті Світової організації торгівлі опубліковано рішення Апеляційного органу у справі України проти Росії DS 499 “Російська Федерація – заходи щодо імпорту залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання”.

Відповідно до рішення, Апеляційний орган відхилив усі вимоги Росії щодо перегляду висновків Групи експертів, зроблених на користь України. Та разом із цим, Апеляційний орган підтримав вимоги України (три з чотирьох) щодо оскарження висновків Групи експертів за Угодою про технічні бар’єри у торгівлі та Домовленістю про правила і процедури врегулювання суперечок.

В результаті остаточного рішення у справі, прийнятого в рамках апеляційного перегляду, Україна довела безпідставне призупинення Росією дії виданих раніше сертифікатів відповідності для українських виробників залізничного обладнання, а також неприйняття російськими компетентними органами до розгляду заявок на проведення сертифікації, що призвело до дискримінації товарів українського походження, невиправданих перешкод у торгівлі та недотримання встановленої процедури оцінки відповідності товару. Разом із тим, Апеляційний орган підтримав рішення Групи експертів щодо необґрунтованості відмови Росії визнавати сертифікати відповідності, видані компетентними органами Митного союзу (ЄАЕС).

Підсумовуючи, Органу врегулювання суперечок СОТ рекомендовано вимагати від Росії приведення заходів, визнаних такими, що не відповідають положенням угод СОТ, у відповідність з її зобов’язаннями в рамках організації.

Остаточне затвердження рішення у справі має відбутись на черговому засіданні Органу врегулювання суперечок СОТ.

Наразі Мінекономіки здійснюється детальний аналіз рішення з метою визначення подальших дій для цілей імплементації Росією рекомендацій та постанов Групи експертів та Апеляційного органу.

Команда Мінекономіки висловлює подяку усім державним органам та заінтересованим організаціям, в тому числі МЗС та Постійному Представництву України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, національним виробникам залізничної продукції за активну участь та сприяння в процесі врегулювання суперечки.

Довідково:

Нагадаємо, що це перша суперечка ініційована Україною в Світовій організації торгівлі з метою протистояння торговельній агресії Росії.

У 2015 році Україна ініціювала процедуру врегулювання суперечки з Росією в рамках СОТ у справі щодо обмежень імпорту залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання.

Ключові обмеження, які оскаржувались Україною, полягають у наступному:

1. Призупинення Росією дії чинних сертифікатів відповідності, виданих українським виробникам залізничної продукції та відмова у видачі нових;

2. Невизнання на території Росії сертифікатів відповідності, виданих компетентними органами Білорусії та Казахстану (членами Митного союзу (ЄАЕС)), з огляду на ряд додаткових вимог по сертифікації.

30.07.2018 між країнами-членами СОТ було розповсюджено Остаточний звіт Групи експертів. Відповідно до якого Група експертів СОТ визнала, що Росія порушила свої зобов’язання відповідно до положень угод СОТ, оскільки надавалась перевага товарам національного виробництва та виробництва Митного союзу (ЄАЕС) в порівнянні з товарами, виробленими в інших країнах. Таким чином, на етапі розгляду справи Групою експертів було підтримано лише одну вимогу України, а саме стосовно дискримінаційного характеру визнання сертифікатів відповідності, виданих країнами-членами Митного союзу (ЄАЕС).

27.08.2018 Україна подала апеляцію на Остаточний звіт Групи експертів в частині не задоволених вимог.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json