Міністерство економіки України

Уряд провів консультації з бізнесом та експертами щодо розробки Стратегії відновлення МСП до 2027 року

Уряд провів публічні консультації щодо Стратегії відновлення малого та середнього підприємництва до 2027 року. Розробкою документу спільно займаються Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації та Офіс з розвитку підприємництва та експорту.

Стратегія розробляється у рамках проєкту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту — Abt Britain та Київська Школа Економіки.

До обговорення залучили близько сорока представників бізнесу, громадських організацій та аналітичних центрів. 

Під час заходу заступник Міністра економіки України Олексій Соболев презентував проект Стратегії МСП. Зокрема, розповів про перебіг розробки документу та його доопрацювання. 

Зокрема, поточна версія Стратегії містить розділи із аналізом поточного стану малого та середнього підприємництва, стратегічними цілями та пріоритетними завданнями для їх досягнення, очікуваними результатами. Також Стратегія адаптована до Принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Європейського Союзу. 

Також заступник Міністра економіки зауважив на важливості долучення представників бізнес-спільноти до розробки Стратегії МСП. 

«Під час розробки стратегічних документів Уряд, зокрема і Мінекономіки,  системно залучає представників бізнес-спільноти та реагує на їхні коментарі та пропозиції. За таким само принципом ми розробляємо і Стратегію  підтримки малого та середнього підприємництва до 2027 року. Під час доопрацювання стратегії ми вже врахували левову долю пропозицій бізнесу. Наступним кроком нам треба пройти процедуру погодження з профільними міністерствами і готувати пакет на розгляд Уряду» - розповів Олексій Соболев.

Мета Стратегії – розв'язання нагальних проблем малого та середнього бізнесу в Україні. Зокрема, таких, як доступ до фінансування, перебої з логістикою,  зниження купівельної спроможності та нестача кваліфікованих кадрів. 

У довгостроковій перспективі метою впровадження Стратегії є зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС.

Крім того, ухвалення документа є однією із вимог Європейської комісії (Звіту Європейської комісії щодо України в межах розширення ЄС).

«Уряд упроваджує чимало ініціатив, які сприяють розвитку екосистеми підприємництва в Україні. Однак важливо мати спільну візію та стратегію, щоб зробити наш рух цілісним і ще результативнішим. Нещодавно Організація економічного співробітництва та розвитку в дослідженні зазначила, що Україна стала лідером у категорії розвитку підприємництва серед країн Східного партнерства. Попри виклики ми покращили показники за 12 вимірами оцінювання. Переконана, що Стратегія допоможе нашій країні й надалі просуватися в рейтингах з підприємництва та продемонструє європейським партнерам готовність розвиватися», - зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції.

«Залучення представників бізнесу до обговорення Стратегії відновлення МСБ надає змогу почути їх реальні потреби та проблеми, а також отримати корисні інсайти для вдосконалення напрацьованих підходів щодо розвитку підприємництва. Відкритий діалог держави з приватним сектором є необхідним на шляху до економічного відновлення та зростання країни», - зазначив Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json