Міністерство економіки України

ProZorro.Продажі запускає аукціони з оренди землі

Державне підприємство “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” розпочинає пілотний проект з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру  (Держгеокадастр). В рамках проекту в системі ProZorro.Продажі з’являться лоти у вигляді прав на оренду земельних ділянок. Про це під час брифінгу розповів перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

За його словами, прозора оренда землі - це один із ключових напрямків розвитку реформи продажів. “ProZorro.Продажі починала з активів банків-банкрутів, а зараз продається і здається в оренду комунальне майно, права на розміщення реклами - ще й мала приватизація. Тому до запуску аукціонів з оренди землі ми підійшли з успішним досвідом за плечима”, - зазначив Максим Нефьодов.

Перші лоти з оренди землі з'являться в ProZorro.Продажі в листопаді. А згодом і відбудуться перші прозорі аукціони. "Сьогодні Держгеокадастр запровадив практичну реалізацію пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів. Укладаючи договір з ДП “ПРОЗОРРО.Продажі”, ми розвиваємо цю практику та робимо ще один крок до переведення земельних аукціонів в онлайн", - підкреслив виконуючий обов’язки Голови Держгеокадастру Олександр Колотілін. - “Підготовка була дуже важливим етапом, адже ми всі хочемо зробити оренду землі прозорою і ефективною”, - додає він.  

Підготовка до запуску аукціонів з оренди землі тривала декілька місяців. “Ми проаналізували Кодекс законів про землю і з’ясували, що, на жаль, швидко змінити процедуру земельного аукціону не вдасться, - розповів в.о. директора ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Олексій Соболев. - Тому ми вирішили піти складним, проте абсолютно правовим шляхом: розробляти процедуру відповідно до закону, буква в букву. Крім того, сам пілотний проект щодо оренди землі був закріплений через зміни у відповідну Постанову Кабінету Міністрів №688. Таким чином ми забезпечили міцне правове підґрунтя для прозорих аукціонів. Адже ми не можемо ризикувати довірою і дозволити собі ставити під сумнів легітимність оренди земельних ділянок”.

Сьогодні команда вже завершила розробку мінімально життєздатного продукту (minimum viable product, MVP). “Але це - тільки перший етап роботи з земельними аукціонами. Продовжується тестування майданчиків, заведення перших лотів, запуск і підтримка перших справжніх аукціонів. Це величезний блок ІТ-робіт. Саме для цього ми підписали Меморандум з TAPAS. Підтримка партнерів дозволить нам запустити модуль аукціонів і провести перші успішні торги вже в грудні. До речі, це буде вже третім модулем аукціону доступним в нашій системі. Прозорро.Продажі стає справжнім онлайн двигуном для аукціонів на будь-який смак”, - каже Олексій Соболев.

Зі свого боку Петро Матіяшек, директор проекту міжнародної технічної допомоги USAID/UK Aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”, зазначив: “Реформа сфери публічних закупівель в Україні, яку підтримує проект TAPAS набирає обертів. Запуск прозорих та відкритих аукціонів з оренди землі в системі ProZorro.Продажі є ще одним важливим досягненням для України. Сучасна система електронного аукціону забезпечує проведення торгів на конкурентних засадах та є ефективним інструментом у боротьбі з корупцією".

Детальніше про аукціони з оренди землі - в презентації: http://bit.ly/2DBopre

Пілотний проект запуску електронних аукціонів з оренди землі на ProZorro.Продажі здійснюється за підтримки проекту USAID/UK Aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародного банку реконструкції та розвитку (Світовий банк) та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Про ProZorro.Продажі

ProZorro.Продажі - система електронного аукціону, спрямована на викорінення корупції у державних продажах. Система має дворівневу модель, в якій держава контролює базу даних, де відбуваються аукціони, а приватні майданчики, підключені до бази даних, мають рівні права і доступ, а також забезпечують якісний сервіс. Така модель стимулює більшу прозорість, більше доходів, більшу прибутковість тендерів, більшу різноманітність учасників на етапі оголошення та проведення торгів. Ця модель надає громадськості вільний доступ до всієї інформації про розпорядження державним майном. Успіх цього проекту залежить від залучення і співпраці золотого трикутника (уряду, бізнесу і громадянського суспільства). В вересні 2018 року загальний обсяг продажів через систему ProZorro.Продажі перевищив 10 млрд грн.

Нагадаємо, в червні 2018 року Кабінет Міністрів затвердив зміни (https://prozorro.sale/news/prozorroprodazhi-viznacheno-platformoyu-dlya-provedennya-orendi-zemli) до постанови №688, які дозволили проводити електронні земельні торги на платформі ProZorro.Продажі.

“При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro.Продажі, яка вже успішно працює, що дозволить нам оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів та оптимізувати витрати часу та ресурсів для запуску аукціонів онлайн, – відзначив тоді перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. – Також ми нарешті позбавляємось обмежень територіального принципу, який передбачає фізичну присутність покупця на місці проведення аукціону і є суттєвим обмежуючим фактором інтенсифікації торгів”.

Довідка

Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону встановлений главою 21 Земельного кодексу України. Порядок реалізації пілотного проекту з проведення електронних земельних торгів було затверджено постановою КМУ від 21 червня 2017 року №688.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json