Команда ProZorro запускає перший масовий онлайн-курс для державних замовників

logo

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та команда ProZorro спільно з Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» запускають перший в історії України державний масовий онлайн-курс для державних замовників, який дозволить навчитися професійно працювати з публічними закупівлями. 

Після за Великої Британії Україна стала однією з перших країн у світі, що створила державний масовий онлайн-курс. Курс «Публічні закупівлі» розміщується на українській неприбутковій платформі онлайн-курсів Prometheus і є безкоштовним. Програма курсу складається з циклу відео-лекцій, а також додаткових матеріалів, інтерактивних завдань та форуму, на якому слухачі можуть ставити запитання викладачам.
 
Слухачі курсу - представники міністерств, відомств, держпідприємств, органів місцевої влади - зможуть навчитися основних нюансів публічних закупівель: від особливостей законодавства, створення тендерної документації та до використання нових онлайн-інструментів, у тому числі, системи електронних закупівель ProZorro і модуля аналітики закупівель bi.prozorro.org. Серед лекторів курсу – представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», Transparency International в Україні та Центру протидії корупції. Всі лектори працюють безкоштовно.
 
Загальна кількість державних замовників в Україні складає близько 16 тисяч, у них діють 25 тисяч тендерних комітетів, кожен з яких включає, в середньому, 5 осіб. Таким чином, потенційна аудиторія курсу складає понад 100 тисяч слухачів - учасників тендерних комітетів по всій країні. Для багатьох з них участь у публічних закупівлях - додаткове неоплачуване навантаження, що негативно впливає на якість використання грошей платників податків. Саме тому професіоналізація закупівель є однією з ключових умов реалізації реформи публічних закупівель, яка, за оцінками спеціалістів Мінекономрозвитку, дозволить заощаджувати до 50 мільярдів гривень щороку.

«До вересня 2016 року всі державні тендери в Україні будуть переведені в електронний формат. Це дуже важливий крок у реформі публічних закупівель, і навчання має критичне значення для її успіху. Команда ProZorro вже провела більше сотні семінарів у всіх регіонах, а тепер кожен охочий зможе дізнатися про публічні закупівлі за допомогою безкоштовного курсу на Prometheus. Це дійсно зручний і простий інструмент для освіти та відповідей на питання», - розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, який разом з Олександром Стародубцевим, директором департаменту регулювання держзакупівель, підготував вступну частину онлайн-курсу.

Курс «Публічні закупівлі» також буде корисний усім, хто цікавиться, як  використовуються податки українців: журналістам, громадським активістам, правоохоронцям, представникам контролюючих органів, пересічним громадянам тощо. Навчання розпочнеться у травні 2016 року.

Реєстрація на безкоштовний онлайн-курс відкрита за посиланням: http://goo.gl/XKXOZo

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json