Міністерство економіки України

Уряд активізує допомогу ІТ-сектору для підтримки його функціонування під час війни

Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко провела зустріч з представниками Асоціації ІТ Ukraine, під час якої обговорили низку питань функціонування галузі в умовах війни.

“В робочому порядку будемо допомагати вирішувати проблемні питання. Зокрема, щодо бронювання спеціалістів, які мають особливу цінність для підприємств. Наше завдання – зберегти та підтримати сектор IT, як один з найбільш динамічних та перспективних, що матиме величезне значення після нашої перемоги в процесі відбудови України”, – підкреслила Міністр економіки. 

Вона зауважила, що держава зацікавлена в подальшому розвитку IT-сфери, яка, крім усього іншого, має величезний експортний потенціал. Так, після російського вторгнення українські IT-підприємства зберегли 95% обсягів контрактів, тобто успішно адаптувалися до надзвичайно складних умов. Ще 77% компаній отримали нових клієнтів під час війни. Результати роботи ІТ-галузі – $2 млрд за 1 квартал 2022 року. Це найвищий показник з експорту комп’ютерних послуг за всю історію ринку.

Більше того, IT-фахівці надають потужну підтримку обороні держави. 3% співробітників ІТ-компаній приєднались до ЗСУ, ще 9% – стали частиною всесвітнього кіберфронту проти агресора.

Щомісячно підприємства галузі сплачують 222 млн грн податків, чверть з них зробила це наперед, що принесло бюджету додаткові 165 млн грн.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json