Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
У Донецькій області почне працювати Центральна закупівельна організація
14.06.2017 | 13:04 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 14 червня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про проведення експерименту з організації діяльності центральної закупівельної організації на території Донецької області”.

Внаслідок воєнних дій на Сході України інфраструктура Донецької області потребує відновлення: проведення будівництва, реконструкцій, капітальних ремонтів зруйнованих та пошкоджених об’єктів. Щоб зробити ефективність закупівлі цих послуг максимальною, Мінекономрозвитку запропонував реалізацію пілотного проекту щодо діяльності Центральної закупівельної організації (ЦЗО) саме у Донецькій області. Виконавцем визначається Установа “Донецька агенція регіонального розвитку”.

ЦЗО організовує закупівлі за рамковими угодами в інтересах державних замовників. Для цього ЦЗО отримує від закупівельників, виключно на добровільних засадах, замовлення на проведення закупівель, об’єднує типові замовлення у великі тендери і кваліфіковано організовує закупівлі. Такий підхід дозволяє значно зменшити навантаження на тендерні комітети органів влади та досягти так званої економії масштабу.

В травні закупівлі ЦЗО через Prozorro заощадило державі 399 304,19 грн, що складає 17,01% від очікуваної вартості лотів по торгах, які вже відбулися. Найбільшої економії вдалося досягти на закупівлі ручок для Міністерства охорони здоров’я (фактична ціна закупівлі була менша за суму виділену бюджетом на 77,2%).

“Початок роботи ЦЗО у Донецькій області - це наш перший крок до запровадження централізованих закупівель у регіонах. Ми задоволені результатами вже завершених торгів - ефект економії від уніфікації закупівель виявився вищим ніж 15%, які ми очікували. Зі зростанням об’ємів, якими оперуватиме ЦЗО, ефект економії тільки зростатиме. Закупівлі послуг будівництва передбачають істотно більші суми і відповідно більшу економію”, - зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Детальніше про принципи роботи ЦЗО – в презентації: http://bit.ly/2gjqLPl.

Довідково
23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову про запуск пілотного проекту з організації діяльності Центральної закупівельної організації (ЦЗО). Участь в централізованих закупівлях в пілотному режимі будуть брати Уряд на рівні Секретаріату Кабміну, а також Донецька цивільна адміністрація.
12 січня 2017 Мінекономрозвитку визначило державну установу “Професійні закупівлі” юридичною особою, відповідальною за виконання функцій Центральної закупівельної організації (ЦЗО) у рамках реалізації пілотного проекту.

 

 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2