Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Експерти Консультативної Ради при Міністерстві економіки України вітають прогрес щодо запуску програми Ukraine Facility
24.04.2024 | 18:50 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Експерти Консультативної ради з економічної політики при Міністерстві економіки України високо оцінюють прогрес щодо запуску програми Ukraine Facility Європейського Союзу та перші успіхи у її виконанні. Досягнуті кроки дозволяють наблизити повноцінний запуск Ukraine Facility, що сприятиме економічному відновленню, розвитку та європейській інтеграції України.

«Ми переконані, що програма Ukraine Facility має велике значення для забезпечення європейського майбутнього України та створення підґрунтя для відновлення країни. Надзвичайно важливо, щоб міжнародні партнери та донори підтримували народ та уряд України на цьому шляху, допомагаючи у здійсненні реформ та відбудові держави», - зазначив Юрій Городніченко, професор Департаменту економіки Університету Каліфорнії в Берклі та очільник Консультативної ради

Так, у заяві Консультативної ради зазначається, що План для Ukraine Facility окреслює низку пріоритетних реформ та напрямків для інвестицій, які мають вирішальне значення для майбутнього та післявоєнної відбудови України. Повне та своєчасне виконання 69 запланованих реформ і понад 150 квартальних показників дозволить Україні отримати України від ЄС €38,27 млрд макрофінансової підтримки, щонайменше €6,97 млрд в рамках Ukraine Investment Framework, а також €4,76 млрд для технічної допомоги та адміністративної підтримки реформ протягом наступних чотирьох років.

Надання Європейським Союзом €1,5 млрд макрофінансової допомоги у квітні 2024 року стало результатом виконання Україною реформ у рамках ініціативи Bridge Financing. Ці заходи включають розвиток антикорупційної інфраструктури, покращення управління державними фінансами, сприяння інвестуванню в індустріальні парки та автоматизацію системи моніторингу земельних відносин. 

Експерти Консультативної ради додають, що повномасштабне вторгнення РФ створює додаткові невизначеності, які потребують гнучкості у співпраці між сторонами. Враховуючи нестабільний характер ситуації, забезпечення додаткового фінансування від ЄС та інших партнерів для підтримки України є обов’язковим. 

Консультативна Рада на чолі з професором Департаменту економіки Університету Каліфорнії в Берклі Юрієм Городніченком та за участю Президента Київської школи економіки Тимофія Милованова бере участь у виробленні рекомендацій щодо архітектури відновлення України в широкому контексті, включаючи фіскальну та монетарну політику, ситуацію на ринку праці, а також державні регуляції.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2