Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Програма обміну ламп ЄС та Уряду стане доступною в селах з 25 лютого
23.02.2023 | 15:21 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

З 25 лютого в селах України, окрім тимчасово окупованих територій, почне діяти програма обміну ламп розжарювання на енергозберігаючі світлодіодні лампи. Ця програма є спільною ініціативою Європейського Союзу та українського Уряду, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему шляхом заміни неефективних ламп розжарювання на енергозберігаючі світлодіодні лампи в домогосподарствах.

«Програма обміну ламп розжарення на нові енергоефективні LED-лампи користуються попитом серед населення. За неповний місяць від старту програми українці вже обміняли більше 7 мільйонів ламп. Впевнена, що найближчим часом енергетики відчують суттєве зменшення навантаження на енергосистему, особливо в пікові години», – наголосила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Таким чином, тепер програма запрацює в 23 тисячах населених пунктів по всій країні - від великих міст до невеликих сіл. Обміняти лампи зможуть навіть жителі прифронтових населених пунктів Донецької, Луганської, Херсонської, Харківської та Запорізької областей. Загалом по селах для обміну буде доступно 6,6 млн світлодіодних ламп.

“Радий спостерігати, як програма обміну ламп шириться Україною. Доступність у селах є черговим важливим кроком, аби полегшити тиск на енергосистему, спричинений злочинними російськими атаками”, - зазначив Ремі Дюфло, заступник Голови Представництва ЄС в Україні

Користувачі застосунку «Дія» можуть попередньо замовити лампи, якщо відділення Укрпошти присутні у списку доступних відділень у застосунку.

Для тих, хто не має доступу до застосунку «Дія», потрібен паспорт, ідентифікаційний код та лампи старого зразка для обміну. Кожна людина  може обміняти до 5 ламп старого зразка на таку ж кількість світлодіодних ламп.

Довідково

Програма обміну ламп реалізується Мінекономіки, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу. Програма розроблена, щоб забезпечити практичний і ефективний інструмент для підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергії в години пік. Програма є важливим кроком до пом'якшення енергетичної кризи та підтримки балансу енергоспоживання в країні.

Наразі 10 мільйонів світлодіодних ламп отримали обласні центри, великі міста та містечка по всій Україні від Києва до деокупованого Херсона та від прифронтового Краматорська до Закарпаття. Найактивніше обміни відбувалися в Київській (910 тис.), Львівській (610 тис.), Дніпропетровській (735 тис.), Вінницькій (421 тис.), Одеській (400 тис.), Харківській (395 тис.), Черкаській (270 тис.) областях, та Хмельницька область (268 тис.).

Програма фінансується Європейським Союзом. Вона є важливою частиною підтримки з боку ЄС українського енергетичного фронту. ЄС має на меті забезпечити Україну 35 мільйонами світлодіодних ламп. Франція також долучилася до реалізації програми, профінансувавши додаткові 5 мільйонів ламп

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2