Міністерство економіки України

єОселя: 2 300 українських родин взяли кредити на придбання житла з початку 2024 року

єОселя: 2 300 українських родин взяли кредити на придбання житла з початку 2024 року

З початку 2024 року за програмою єОселя українці взяли кредити на придбання майже 2 300 квартир та 50 приватних будинків. Кожен четвертий кредит - на житло першого продажу. Загальна сума виданих іпотечних кредитів за 2024 рік  - майже 4 млрд грн. Від початку дії програми кредити вже отримали 8 670 родин на 13,3 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“Від початку цього року українці взяли кредити за програмою єОселя на майже 4 млрд грн. 2 300 українських родин придбають квартири, 50 родин -  приватні будинки. Третина з них взяли кредити за умовами масової іпотеки - під 7%, що є доступною для всіх українців, які не мають власного житла або потребують покращення житлових умов. Кожен четвертий з тих, хто отримав кредит з початку цього року, придбав житло так званого першого продажу - готового або в такого, що будується. Це позитивно впливає на сферу житлового будівництва та суміжних галузей, стимулюючи їх розвиток”,  -  зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 234 кредити на 388 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 110 військовослужбовців та силовиків, 16 педагогів, 23  медики та 10 науковців;
  • кредити під 7% отримали 61 українець без власного житла, 4 ВПО та 10 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (160 кредитів) та у забудовника (56). Також 18 українців взяли кредити на купівлю квартири в будинку, який будується.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 62;

міста Києва - 39;

Львівської області - 21;

Одеської області - 17;

Івано-Франківської області - 16.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json