Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

28
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Україну запросили приєднатися до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед
17.05.2017 | 11:30 | Прес-служба Мінекономрозвитку

16 травня 2017 року Спільний комітет Регіональної конвенції про Пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Конвенція Пан-Євро-Мед) на шостому засіданні ухвалив рішення офіційно запросити Україну приєднатися до Конвенції Пан-Євро-Мед.

“Рішення Спільного комітету є важливим процедурним кроком на шляху приєднання до Конвенції, як важливого інструменту регіональної співпраці. А ще - це реальний крок для підтримки України, наших виробників та експортерів, над яким ми довго працювали. Приєднання до Конвенції дозволить покращити виробничі можливості українських компаній, сприятиме створенню більшої доданої вартості, збільшить притік інвестицій, сприятиме створенню нових робочих місць”, - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Він додав, що приєднання до Конвенції Пан-Євро-Мед є частиною української євроінтеграції та відповідає плану Середньострокових дій Уряду до 2020 року. Україна розглядає участь у Конвенції Пан-Євро-Мед як рушійну силу створення додаткових можливостей для українського експорту та залучення українських товаровиробників до європейських та трансрегіональних ланцюгів створення доданої вартості.

“Одним з інструментів задля розвитку українського експорту є приєднання до системи пан-євро-середземноморської кумуляції походження, більш відомої як Конвенція Пан-Євро-Мед. Тому, безперечно, ми сьогодні стали на крок ближчі до отримання статусу країни-учасниці Конвенції. Україна зможе забезпечити більш вигідні умови експорту українських товарів до країн-учасниць та, відповідно, розширити присутність української продукції на зовнішніх ринках”, - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник Наталія Микольська.

Набуття Україною повноцінного членства передбачає низку подальших кроків згідно з Дорожньою картою дій для приєднання до Конвенції Пан-Євро-Мед. Подальші процедури включають отримання актуального тексту рішення шостого засідання Спільного комітету дипломатичними каналами, а також проведення внутрішньодержавних процедур приєднання до Конвенції, прийняття відповідного закону та інші міжнародні юридичні процедури.

Нагадаємо, що до набуття повноправного членства в Конвенції, українська сторона братиме участь в діяльності її робочих органів в якості спостерігача.

 

Довідково

Історія питання приєднання до Регіональної Конвенції ПанЄвроМед

  • У 2015 році Мінекономрозвитку розпочало підготовку приєднання до Конвенції,
  • Проведено широкомасштабний семінар з вивчення досвіду приєднання до Конвенції для представників центральних органів виконавчої влади та територіальних органів ДФС (травень 2016),
  • 13 вересня 2016 року відправлено до депозитарію Конвенції – Генерального Секретаріату Ради Європейського Союзу лист-звернення про приєднання України до Конвенції за підписом Степана Кубіва,
  • Заявка на приєднання погоджена на засіданні Спільного комітету Конвенції 16 травня 2017 року,
  • Наприкінці 2017 - початку 2018 очікується закінчення внутрішньодержавної процедури приєднання.

 

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json