Міністерство економіки України

Інна Мєтєлєва спільно з учасниками ринку розглянула зміни до Закону України «Про аграрні розписки»

фото

1 листопада заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Інна Мєтєлєва зустрілась з заінтересованими учасниками аграрного ринку для обговорення концепції змін до Закону України «Про аграрні розписки» та узгодження наступних кроків із запровадження запропонованих законодавчих змін.

Також участь у заході взяли представники Мінекономіки, проекту Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні», агровиробники, асоціації фермерів, представники банків та трейдингових компаній, компаній постачальників матеріально-технічних ресурсів.

«Продовжується робота із залучення альтернативних фінансових можливостей для агровиробників. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства разом з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), членом групи Світового банку, в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією в Україні, продовжують роботу над вдосконаленням інструменту аграрні розписки, який працює на українському ринку понад 4 роки. Від початку 2019 року агровиробниками за цим інструментом залучено в аграрний сектор 8 млрд грн., а з початку проекту – понад 14 млрд грн», - повідомила Інна Мєтєлєва та додала, що наразі напрацьовуються зміни до закону для надання інструменту ще більшого функціоналу у роботі з фінансовим ринком.

Так, законодавчі зміни посилять баланс інтересів агровиробника і кредитора, сформують кращі умови доступу до фінансування агровиробників, спростять та здешевлять процедури роботи з інструментом та передумови для розвитку рефінансування, оптимізують процедури для формування позитивної кредитної історії та сформують більше можливостей для фінансування, в тому числі довгострокового та міжнародну спрямованість.

Наприкінці зустрічі учасники домовились опрацювати висловлені пропозиції та винести їх на ширше експертне обговорення.

Довідково:

Аграрна розписка — товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах;

Більше 130 компаній - кредитують за аграрними розписками, серед яких як українські так і міжнародні компанії.

9 банківських установ кредитують під аграрні розписки, зокрема: OTP, Агропросперіс, Piraeus, ПУМБ, Правекс, Укрсіббанк, МТВ, КредіАгріколь, Альфа банк.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json