Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україні потрібен “Рамштайн” з розмінування території, - Юлія Свириденко
04.03.2023 | 12:39 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Україні потрібен аналог “Рамштайну” для здійснення розмінування території, зважаючи на масштаби забруднення. Про це зазначила Перший віцепрем”єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з членом парламенту Канади Хізер Макферсон.

В ході зустрічі сторони обговорили питання страхування воєнних ризиків для іноземних компаній, які готові взяти участь у швидкому відновленні України, зокрема, для канадського бізнесу. Перший віцепрем'єр-міністр України зазначила, що цей напрямок Україна вже опрацьовує з США та Євросоюзом, а також наголосила на важливості запровадження механізмів страхування інвестицій в контексті необхідності відновлення та пожвавлення національної економіки, яка за минулий рік впала на 30,4%. 

Ще однією важливою темою обговорення було розмінування території України. Юлія Свириденко звернула увагу, що, зважаючи на масштаби забруднення, за наявних нині у України ресурсів розмінування триватиме 70 років. Тож для вирішення цієї проблеми в найкоротші терміни потрібна потужна підтримка міжнародних партнерів - фінансова, технологічна, організаційна. На її думку, для синхронізації та координації зусиль з розмінування територій необхідно створити аналог оборонного “Рамштайну”. 

Також під час зустрічі обговорювались питання повернення українців, що змушені були виїхати за кордон через війну, та підтримку, яку готовий надати їм український уряд, програми для відбудови зруйнованого під час війни житла та інфраструктури, продовольчої безпеки та ролі України, як одного з ключових постачальників продовольства на світовий ринок.

Нагадаємо, раніше Уряд створив Міжвідомчу робочу групу з питань гуманітарного розмінування, яка опрацьовує комплекс питань для організації гуманітарного розмінування в стислі терміни. Групу очолює Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2