Міністерство економіки України

Міністерство економіки представило 95 інвестиційних проєктів на понад $27 млрд під час Ukraine Recovery Conference 2024 у Берліні

Міністерство економіки України представило Інвестиційний гайд України на Конференції з відновлення України – 2024 у Берліні. У документі міститься ключова інформація для інвесторів, експертів та аналітиків, які цікавляться економічною політикою, відновленням та інвестиційною діяльністю в Україні. 

Інвестиційний гайд був підготовлений у співпраці з KSE Institute та за підтримки консультантів з великої четвірки. Документ окреслює пріоритетні для Уряду сектори, а також зосереджується на розвитку переробної промисловості з метою усунення прогалин в експортній логістиці та збільшення доданої вартості. Гайд містить детальний огляд ключових секторів – енергетики, транспорту та логістики, агропромислового комплексу, “зеленої” металургії, фармацевтичної галузі та медицини, критичних матеріалів, ІТ, а також приклади інвестиційних проєктів у вказаних секторах. Крім того, гайд детально описує інвестиційний ландшафт України.

Документ також містить 95 інвестиційних проєктів, що потребують близько $27 млрд фінансування. До гайду було включено проєкти в різних секторах економіки, які представляють різні компанії (за розміром, формою власності, сферою деяльності). Слід відзначити, що багато проектів  наразі вимагають подальшого доопрацювання. З цією метою Уряд працює над запуском Project Preparation Facility для збільшення кількості готових для залучення фінансування проектів. 

"Щоб наздогнати країни ЄС за рівнем ВВП на душу населення, Україні потрібні інвестиції або передача технологій у розмірі $10-30 млрд на рік протягом наступного десятиліття. Війна не означає ембарго на інвестиції. У 2023 році іноземні інвестори вклали в економіку України $4,25 млрд, що перевищує обсяги 2016-2017 років. Ми маємо продовжувати збільшувати цей показник", - зазначила Юлія Свириденко, Перша віцепрем'єр-міністерка – Міністерка економіки України.

Інвестування в Україну саме зараз є стратегічно вигідним з огляду на декілька факторів. Так, міжнародна фінансова допомога та механізми співфінансування за участі міжнародних фінансових установ та організацій підтримують приватні інвестиції. Водночас сприятливі глобальні тренди, такі як декарбонізація та євроінтеграція, у поєднанні з великими потребами у реконструкції інфраструктури, енергетики та сільського господарства, створюють значні можливості. Реконструкція за міжнародної підтримки буде драйвером економічного зростання України, що забезпечить потенціал для отримання високих прибутків. Крім того, прогрес України на шляху до ЄС наближає її стандарти до європейського ринку, покращуючи інвестиційні перспективи.

"Ми усвідомлюємо виклики та ризики, пов'язані з інвестуванням в Україну під час війни, тому разом з партнерами прагнемо підтримувати інвесторів за допомогою дієвих заходів та стимулів. Серед них – гарантії Ukraine Facility, країн G7, страхування військових ризиків, цільові державні програми підтримки, дерегуляція, податкові пільги та доступне фінансування. Ми запрошуємо інвесторів приєднатися до нас на цьому трансформаційному шляху до стійкого та успішного майбутнього України, сприяючи відновленню та економічному зростанню країни та отримуючи дивіденди від цього", - наголосив Володимир Кузьо, Заступник Міністра економіки України.

Уряд України активно підтримує інвесторів, зміцнюючи бізнес-кейси через аналіз, проведений спеціалізованими робочими групами. Крім того, уряд надає допомогу в підготовці проектів, забезпечуючи необхідні дані та співпрацюючи з експертами для проведення попередніх досліджень, прийняття інвестиційних рішень і залучення фінансування. Для залучення потенційних інвестиційних партнерів Україна встановлює ініціативи з відновлення та розвитку з міжнародними фінансовими інституціями та страховими компаніями, спрямовані на полегшення доступу до фінансування та зменшення інвестиційних ризиків. Крім того, Україна пропонує різні стимули для великих інвестицій, включаючи податкові та митні пільги, субсидії та спрощений доступ до інфраструктури та комунальних послуг. Уряд готовий надати детальну інформацію про ці стимули та допомогти інвесторам максимально використати їх переваги.

З повним текстом Інвестиційного гайда України можна ознайомитися на офіційному сайті Конференції з відновлення України 2024 за посиланням: https://www.urc-international.com/conference-materials-urc-2024

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json