Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Пожвавлення економічної активності та урядова програма по легалізації праці сприяють збільшенню кількості зайнятого населення, - Світлана Глущенко
27.09.2021 | 14:06 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

За підсумками ІІ кв. 2021 року на ринку праці спостерігається позитивна динаміка. Так, за даними Держстату кількість зайнятого населення у віці 15–70 років порівняно з I кварталом 2021 року збільшилась на 2,6% та становила 15,8 млн. Водночас рівень безробіття населення віком 15-70 років знизився до 9,3% (І кв. 2021 року – 10,5%).

Позитивні зміни є відповіддю на пожвавлення економічної активності, покращення ділових очікувань виробників, зростання реальної заробітної плати, активізації процесів трудової міграції у світі, а також запровадження низки ініціатив Уряду для збереження та створення нових робочих місць.

Зокрема, позитивний вплив на  збільшення кількості офіційно працевлаштованих мала урядова кампанія, спрямована на зниження рівня незадекларованої праці.

Так, кампанія складалась двох етапів:

  • з 1 січня по 30 червня 2021 року тривала  інформаційна кампанія про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці. З метою профілактики правопорушень інспекторами праці здійснено 93 тис. 963 відвідування підприємств щодо інформування роботодавців та його працівників про переваги офіційного працевлаштування.

  • З 1 липня розпочалась інспекційна кампанія серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці. Наразі розпочато 3 024 інспекційних відвідування та виявлено 11 602 працівники, допущених до роботи без укладення трудових договорів. Також в ході проведених заходів укладено трудові договори із 5 460 працівниками. У порівнянні до відповідного періоду минулого року кількість працівників, щодо яких надійшли повідомлення про прийняття їх на роботу, за даними ДПС збільшилася на 27 968 осіб.

Загалом, з початку року  було  проведено 6 795 інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, у ході яких виявлено майже 17,3 тис. працівників, які працювали  без оформлення трудового договору та майже 1,5 тис. працівників - з підміною трудових договорів іншими видами договорів.

  • “Боротьба з тіньовою зайнятістю - один з ключових пріоритетів міністерства. Ми постійно моніторимо та контролюємо цей процес. З початку року в результаті проведення інспекційних та інформаційних відвідувань роботодавців укладено трудові договори майже з 210 тис. працівникам. Тепер соціально-трудові права цих осіб захищені, а до державного бюджету та бюджету Пенсійного фонду надійшло додатково мінімум 2,3 млрд грн”, - зазначила заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2