“Разом з міжнародними партнерами Україна здатна створити сучасне економічне диво”, - спільна пресконференція Юлії Свириденко та Роберта Габека

Рамштайн-2

Перший віцепрем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко та Федеральний міністр економіки та захисту клімату ФРН Роберт Габек поспілкувалися з журналістами за підсумками “Економічного Рамштайну”.

У Нойгарденберзі (Німеччина), де цього тижня проходить зустріч міністрів економіки і торгівлі країн “Великої сімки”, відбулася спільна пресконференція, під час якої заяви для медіа зробили Юлія Свириденко та Роберт Габек.

Міністр економіки ФРН зазначив, що, на жаль, війна, яку розв’язала росія, уповільнила величезний потенціал економічного розвитку України, який партнери вбачали у нашій країні до початку агресії. Однак успіхи на фронті і завзяття, з яким долають усі труднощі українці, дають впевнену надію на перемогу та відродження. І на цьому шляху Україна може розраховувати і на військову, і на фінансову підтримку.

“Торгівля, бізнес й економічне зростання мають стати частиною стратегії відновлення України. Це саме те, про що йшлося на зустрічах міністрів G7 - про пошук конкретних шляхів підтримки не лише у цей конкретний момент, а й для створення подальших можливостей, якими можна буде скористатися після закінчення війни”, - зазначив Габек.

Серед важливих елементів цієї стратегії німецький міністр назвав подальшу лібералізацію торговельно-економічних відносин між Україною та партнерами, а також створення глобального фонду задля залучення коштів в Україну, зокрема, через іноземні інвестиції.

“Для відновлення України потрібні великі гроші. Більші, ніж може принести держава. Тому нам потрібен інструмент - фонд, який дасть світовим компаніям стабільну можливість інвестувати. Це саме те, що дійсно необхідне для розбудови України”, - додав Габек.

У свою чергу Юлія Свириденко подякувала колегам за готовність надалі підтримувати Україну, зокрема, за пролонгацію та розширення низки рішень та угод задля сприяння українському експорту в умовах війни, що триває.

“За шість місяців, що минули з початку повномасштабного вторгнення, Україна залучила близько 19 мільярдів доларів макрофінансової допомоги у вигляді грантів і позик. Це надзвичайно важливо, оскільки одночасно дає економічну стабільність і  можливості для того, щоб наш бізнес продовжував працювати. Адже ми вже зараз думаємо про відновлення країни - це великий виклик, який стоїть перед нами. 

Тому так важливо знайти правильний спосіб безпечно інвестувати в Україну. Тож ми продовжимо опрацьовувати конкретний механізм страхування інвестицій разом з нашими партнерами з G7, щоб заохотити іноземні компанії йти на український ринок”, - заявила Юлія Свириденко.

Віцепрем’єр подякувала усім друзям України за підтримку у ці часи та зазначила, що саме залученість партнерів дає впевненість у нашій майбутній перемозі на всіх фронтах.

“Разом з партнерами ми здатні не лише здобути перемогу, а й побудувати країну, яка стане прикладом сучасного економічного дива”, - додала Юлія Свириденко.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json