Міністерство економіки України

14 грудня об 11:00 відбудуться публічні консультації з напрямку “Інтеграція відновлюваних джерел енергії в енергетичні системи та ринки” у рамках розробки Національного плану з енергетики та клімату

14 грудня об 11:00 відбудуться публічні консультації з напрямку “Інтеграція відновлюваних джерел енергії в енергетичні системи та ринки” у рамках розробки Національного плану з енергетики та клімату

Міністерство економіки України запрошує представників профільних НУО, учасників енергетичних ринків, представників державних органів, органів місцевого самоврядування та всіх охочих приєднатись до публічних консультацій, присвячених розробці Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) за напрямком "Інтеграція відновлюваних джерел енергії в енергетичні системи та ринки". 

Захід відбудеться 14 грудня об 11:00 через платформу ZOOM. Орієнтовна тривалість - до 2,5 годин. 

НПЕК є стратегічним документом, який спрямований на узгодження енергетичної та кліматичної політики для забезпечення сталого розвитку України. Підготовка НПЕК є зобов’язанням України перед Енергетичним Співтовариством згідно з Регламентом (ЄС) 2018/1999. Крім того, НПЕК є передумовою для розподілу фінансової допомоги ЄС згідно з Ukraine Facility (спеціального Плану для фінансування потреб відбудови та реконструкції України). НПЕК готується відповідно до чітких вимог Регламенту, а також з урахуванням досвіду підготовки подібних документів державами-членами ЄС.

Під час консультації відбудеться попередня презентація напрямку “Інтеграція відновлюваних джерел енергії в енергетичні системи та ринки” НПЕК. Під час публічних консультацій планується обговорити, зокрема, такі питання:

- Проблеми інтеграції ВДЕ у ринкові відносини (конкурентоздатність за ціною, обмеження щодо кола контрагентів, обов’язкових умов угод, перешкоди внаслідок монополізму, проблеми комерційного обліку тощо)

- Стан та перспективи впровадження гнучких енергетичних технологій (маневрові генеруючі потужності, УЗЕ, “розумні мережі”) та нових ринкових моделей (агрегація, управління попитом) для кращого балансування в енергосистемі та інтеграції ВДЕ

- Необхідні інфраструктурні заходи для розвитку ринків відновлюваних / низьковуглецевих газів

- Проблеми приєднання або доступу ВДЕ до електричних / газових мереж

- Попередні результати моделювання в частині розвитку ВДЕ для НПЕК

Під час зустрічі ви зможете долучитися до обговорення, надати свої думки та висловити пропозиції, які стануть частиною формування Плану з енергетики та клімату.

Участь у заході візьмуть: Єлизавета Баданова, незалежний експерт з регулювання енергетики, Богдан Серебренніков, заступник директора з досліджень аналітичного центру DiXi Group, Олександр Дячук, провідний науковий співробітник ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України"

Реєстрація обов'язкова за посиланням: https://bit.ly/3RcO6lU

Посилання на подію ФБ: https://bit.ly/46OKdtl

Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства спільно з аналітичним центром DiXi Group та ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json