Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

25
Травня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
4 5 6 7 8 9 10
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Степан Кубів: Експорт українських товарів за 7 місяців 2018 року склав 26 млрд доларів
05.10.2018 | 12:09 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів під час години запитань до Уряду у Верховній Раді повідомив про зростання обсягів українського експорту.

За його словами внаслідок цілеспрямованої політики Уряду щодо розширення експортних можливостей для українських експортерів вдалося компенсувати втрати ринків, пов'язані з агресією Росії проти України.

“Експорт українських товарів зростає останні 19 місяців і за сім місяців цього року українські підприємці експортували товарів на 26 млрд доларів. Звісно, Україна залишається важливим експортером харчової продукції в світі, але ми стрімко нарощуємо обсяги експорту продукції з доданою вартістю, а це метал, машини, обладнання, ядерні реактори, агропродукція, ІТ-технологій тощо”, - зазначив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України також пояснив сальдо торговельного балансу.

“Кажуть, подивіться, у вас імпорт перевищує експорт майже на 3 млрд. Колеги! Давайте разом подивимось, що саме Україна імпортує: нафту, обладнання, електричні машини, автомобілі. Це товари, які потрібні для виробництва. Імпорт зростає тому, що підприємці розширюють та модернізують виробництво”, - підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Степан Кубів наголосив, що зростання експорту – це джерело появи в експортерів додаткових фінансових ресурсів, які також можуть витрачатися на придбання обладнання для власного переоснащення, нові технології.

“Врешті-решт це [модернізація виробництва за рахунок імпортованого обладнання] підвищує конкурентоздатність української продукції на зовнішніх ринках. Це перехід від політики виживання до політики економічного розвитку через лібералізацію економіки, підтримку експортерів та малих підприємців, а також зменшення тиску на бізнес. Я впевнений: чинна економічна політика довела свою ефективність”, - підкреслив Степан Кубів.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json