Міністр економіки України та Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими явищами обговорили питання підтримки України Євросоюзом

Перша віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими явищами Янезом Ленарчичем обговорила коло питань, пов’язаних із підтримкою, яку Європейський Союз надає Україні.

Постійна допомога від європейських партнерів є відчутною для України. Так, 243 млн євро виділено на гуманітарні проекти для мирних жителів, які постраждали внаслідок війни. Ці кошти допомагають покрити критичні життєво необхідні потреби людей.

Ще 330 млн євро ЄС спрямував на програму екстреної підтримки, яка відкриває українцям доступ до основних товарів і послуг, захищає внутрішньо переміщених осіб, допомагає приймаючим громадам, сприяє реконструкції цивільної маломасштабної інфраструктури.

"Через механізм цивільного захисту Євросоюзу до України надходять ліки, продукти, пожежні машини, електрогенератори, машини швидкої допомоги та мобільні госпіталі. З медичних запасів rescEU, які розташовані в Німеччині, Нідерландах, Угорщині та Греції, до України спрямовано обладнання на понад 14 млн євро", – також зауважила Юлія Свириденко

Важливим питанням є участь Євросоюзу в реалізації плану відновлення України після завершення війни. 

"Одна з його фундаментальних частин – це перспектива членства в ЄС. Перший крок - надання нам статусу держави-кандидата. Очікуємо на таке рішення вже найближчим часом", – зазначила Міністр економіки України. 

Вона подякувала Європейському Союзу за підтримку і підкреслила, що Уряд розраховує на продовження інтенсивної співпраці та напрацювання нових програм по залученню допомоги.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json