Ігор Петрашко обговорив з Послом Таджикистану ключові питання розвитку торгово-економічних відносин

4 березня відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні Д. Назрізодою. Участь у заході взяв заступник Міністра Тарас Качка. Метою зустрічі стало обговорення питання посилення двосторонніх торгово-економічних відносин та нарощування експортних поставок агропродукції на ринок Таджикистану.

«Україна розглядає Таджикистан як важливого партнера в регіоні Центральної Азії. Ми зацікавлені у збільшенні двостороннього торговельного обороту між нашими країнами, реалізації спільних проектів у різних галузях, актуалізації двосторонньої міжурядової Угоди про співробітництво у сфері стандартизації, метрології та сертифікації та посилення роботи в рамках міжурядової комісії», - зауважив Міністр Ігор Петрашко.

На сьогодні Україна має значний потенціал для нарощування обсягів двосторонньої торгівлі аграрною продукцією з Республікою Таджикистан. Зокрема, високі конкурентні переваги має українська продукція переробної, кондитерської та олійно-жирової галузей. Україна готова до поглибленого діалогу з розширення номенклатури поставок української харчової продукції на ринок Таджикистану.

Також ключовим моментом у розвитку двостороннього співробітництва між Україною і Таджикистаном стало відновлення роботи міжурядової комісії. Основним завданням на середньострокову перспективу має стати виконання домовленостей за результатами проведення 5-го засідання в 2020 році, а також проведення 6-го засідання Спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

Крім того, Міністр Ігор Петрашко наголосив на важливості підтримки бізнес-контактів, а саме спільної організації бізнес форумів, круглих столів, семінарів, торговельних представництв, виставок, ярмарків тощо. Також важливим є поглиблення співпраці між регіонами двох країн, що може бути особливо перспективним в контексті динамічного розвитку технопарків в Україні та вільних економічних зон в Таджикистані.

Довідково:

Товарообіг між Україною і Республікою Таджикистан у 2020 році склав $24,9 млн. Експорт українських товарів до Республіки Таджикистан за цей період склав $24,1 млн.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json