Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Найкращі міжнародні практики будуть в основі української Стратегії протимінної діяльності, - Юлія Свириденко
06.10.2023 | 09:08 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Через збройну агресію росії проти України 174 тисяч квадратних кілометрів території України є потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Для консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін в контексті розмінування України Уряд спільно з українськими і міжнародними експертами працюють над розробкою Стратегії протимінної діяльності.

В рамках цієї роботи протягом 3-5 жовтня у Києві відбувся семінар зацікавлених сторін зі стратегії протимінної діяльності за організації Мінекономіки спільно з Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування за фінансової підтримки Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (FDFA). 

«Масштаби забруднення території України вибухонебезпечними предметами є безпрецедентними. У цій ситуації вирішальне значення має чітке, консолідоване і довгострокове бачення політики протимінної діяльності, засади якої будуть викладені у відповідній Стратегії. Документ включатиме інформацію про удосконалення процесу сертифікації техніки, підтримку ефективності операторів з розмінування, запобігання нещасним випадкам, допомогу постраждалим, використання інновацій у сфері розмінування, розвиток ринку приватних послуг, координацію з донорами та інші дані, які направлені на підвищення ефективності протимінної діяльності та гуманітарного розмінування», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу 5 жовтня.

Перший віцепрем’єр-міністр додала, що результати триденних напрацювань будуть представлені у Загребі (Хорватія) під час міжнародної донорської конференції з розмінування українських територій. Після цього до кінця листопада буде проведено всеукраїнське громадське обговорення проекту Стратегії, а до кінця року готовий документ буде подано до Національного органу з питань протимінної діяльності для подальшого прийняття.

Так, у заході взяли участь понад 50 учасників з різних країн світу – експертів, операторів протимінної діяльності тощо, зокрема, члени сектральної робочої групи з гуманітарного розмінування при Мінекономіки.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2