Міністерство економіки України

Економіка почала зростати: Реальний ВВП у першому кварталі 2023 року в порівнянні з попереднім виріс на 2,4%

За даними Держстату за підсумком І-го кварталу 2023 року у річному вимірі зменшення ВВП становило 10,5%. Це значно краще ніж попередні оцінки Мінекономіки («мінус» 14,1%) . Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Такі дані свідчать про те, що економіка України адаптується та відновлюється більш швидкими темпами, ніж прогнозувалось раніше. Вона продовжує працювати та долати виклики війни. І це підтверджується зростанням реального ВВП сезонно скоригованого у І кварталі 2023 порівняно із 4-м кварталом 2022 на 2,4%. Підтримкою для бізнесу та населення лишаються заходи Уряду щодо стабілізації ситуації в енергетиці та вирішенні логістичних проблем у тому числі, з доступом до окремих морських портів в рамках зернової угоди.

Сприяє покращенню ситуації, реалізація програм відновлення та підтримки підприємств, які полегшують доступ до фінансових ресурсів, зокрема, програми «Доступні кредити 5-7-9%» та грантових програм під загальною назвою «єРобота», фінансування суттєвих обсягів капітальних видатків на відновлення зруйнованої інфраструктури, житлових та соціальних об’єктів. Все це стає можливим в тому числі завдяки міжнародній допомозі, яку надають країни партнери, що в комплексі підживлює стриманий оптимізм у суб’єктів економічної діяльності», - наголосила Юлія Свириденко.

Але в той же час військова агресія продовжує формувати нові шоки та випробування для українського народу. Спостерігалась затримка роботи зернового коридору, експортери відчували на собі обмежувальні заходи з боку країн сусідів на імпорт та транзит українських сільськогосподарських товарів, до них додаються наразі наслідки терористичного акту – руйнування Каховської ГЕС.

В таких складних обставинах Уряд продовжує активно знаходити шляхи вирішення проблем, приймати заходи для подолання негативних наслідків та забезпечення умов розвитку економіки для посилення руху у напрямку перемоги. Як зазначають в Міністерстві економіки України, завдяки цьому у другому кварталі наразі також спостерігається позитивна динаміка ВВП.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json