Міністерство економіки України

єРобота: 7 млрд грн інвестувала держава в розвиток бізнесу через гранти

єРобота: 7 млрд грн інвестувала держава в розвиток бізнесу через гранти

7 млрд грн інвестувала держава в розвиток малого та середнього бізнесу через гранти від початку дії урядової грантової програми єРобота. Грантові кошти на започаткування або розширення власної справи вже отримали понад 13 тисяч українців. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Понад 13 тисяч українців отримали від держави фінансову підтримку у вигляді грантів на старт або розширення бізнесу за проектом єРобота. Загалом через гранти в розвиток підприємництва держава інвестувала з липня 2022 року 7 млрд грн. Це інвестиції у відкриття тисяч нових підприємств, масштабування бізнесу діючих компаній, які збільшили обсяги виробництва та асортимент продукції, опанували нові напрямки, відкрили додаткові виробничі лінії. Це також інвестиції в створення понад 40 тисяч нових робочих місць для наших громадян в усіх регіонах країни”, - зазначила Юлія Свириденко.

Загалом з початку запуску проекту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» – видано 12 227 мікрогрантів на 2,9 млрд грн;
  • на розвиток переробних підприємств – видано 660 грантів на 3,3 млрд грн;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства – видано 157 грантів на 705 млн грн;
  • ветеранам та членам їхніх родин – видано 222 гранти на 90 млн грн.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць – від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, проект єРобота був запроваджений Урядом в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json