Уряд продовжив пілотний проект із роботи Централізованої закупівельної організації

16 травня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо продовження пілотного проекту із організації роботи Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) до 31 грудня 2018 року. Рішення було ініційовано Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Як відомо, ключовим завданням пілотного проекту ЦЗО є підвищення ефективності закупівель внаслідок об’єднання замовлень на типові товари у великі тендери із залучення кваліфікованих спеціалістів із закупівель. Такий підхід дозволить значно зменшити навантаження на тендерні комітети, яких сьогодні нараховується понад 15 тисяч, та дасть змогу більш ніж 200 тисячам штатних працівників державних установ більше уваги приділяти своїм безпосереднім обов’язкам.

В 2017 році ЦЗО провело 13 процедур відкритих торгів за 35 лотами. В результаті проведення закупівель, було укладено 22 контракти на загальну суму в більш ніж 6,8 млн грн для 13 замовників. До їх числа, зокрема, увійшли: Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Фонд державного майна та інші центральних органів виконавчої влади.

Рівень економії за укладеними договорами завдяки ЦЗО у 2017 році склав більше 1 млн грн, або майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівлі.  

На цьому етапі реалізації пілотного проекту стане можливим використання рамкових закупівельних угод завдяки розробці та впровадженню відповідної функції в системі електронних закупівель Prozorro.

Рамкові закупівельні угоди укладаються замовниками з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг необхідних для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди

На цьому етапі здійснення проекту також очікується збільшення кількості замовників з числа центральних та місцевих органів влади, розширення номенклатури предметів закупівель, а також створення електронної бази каталогів предметів закупівель.

З повним звітом ЦЗО за 2017 рік можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2o6Ke8r.

 

Довідково

Створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) в Україні передбачено Стратегією реформування системи публічних закупівель до 2022 року.

23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову про запуск пілотного проекту з організації діяльності Централізованої закупівельної організації.

12 січня 2017 Мінекономрозвитку визначило державну установу “Професійні закупівлі” юридичною особою, відповідальною за виконання функцій Централізованої закупівельної організації у рамках реалізації пілотного проекту.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json