Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

21
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
4 5 6 7 8 9 10
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Кабмін підтримав законопроект про організації колективного управління
20.12.2017 | 13:14 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 20 грудня, Кабінет Міністрів України підтримав законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який розробило Мінекономрозвитку.

Організації колективного управління (ОКУ) - це органи, яким суб'єкти авторського права і суміжних прав можуть передавати свої повноваження на управління цими правами.  Таким чином, ОКУ можуть від імені суб'єктів авторського права і суміжних прав укладати договори з користувачами, погоджувати розмір винагороди (роялті), збирати, розподіляти і виплачувати зібрану винагороду. Саме вони забезпечують захист прав інтелектуальної власності музикантів, письменників, художників та інших.

“В Україні організації колективного управління (ОКУ) за 2016 рік зібрали лише 2,7 млн євро роялті. Це у 310 разів менше, ніж у Великобританії і майже у 652 рази менше, аніж у США. ОКУ працюють неефективно і непрозоро. Це давно пора змінити. Раніше у Парламенті були зареєстровані два законопроекти, які, на жаль, повноцінно не вирішували проблему зі збором та розподілом роялті авторам. Тому разом з міжнародними експертами ми розробили комплексний урядовий законопроект, який дозволить повністю перезавантажити систему колективного управління. Українські митці зможуть нарешті отримувати гідну винагороду за свої творчі зусилля”, - зазначив під час виступу Степан Кубів, Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Законопроект Мінекономрозвитку створює умови для прозорої діяльності організацій колективного управління. Наприклад, залучення авторів до прийняття рішень щодо розподілу зібраних ОКУ коштів. Запропоновані зміни стимулюватимуть авторів та інших суб’єктів авторського права активніше долучатися до захисту результатів своєї інтелектуальної праці.

“Важливий аспект законопроекту - це те, що він врегульовує механізми «розширеного» колективного управління, включаючи можливість правовласника вилучати права, тобто відмовитися від послуг ОКУ, якщо вони не відповідають його інтересам. Це стимулюватиме ОКУ постійно на практиці доводити свою ефективність і розвиватися, щоб задовольняти клієнтів, а відповідно і розвиватиме конкуренцію на цьому специфічному ринку”, - зазначив заступник  Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук під час презентації законопроекту.

Законопроект також передбачає спеціалізацію ОКУ, яка збиратиме кошти у визначеній сфері. Тож користувачі, більшість яких складає малий та середній бізнес, зможуть чітко визначити, кому саме, тобто якій ОКУ, вони повинні сплачувати кошти за користування об’єктами авторського і суміжного прав. Перелік таких ОКУ буде постійно доступним на сайті Мінекономрозвитку.

Законопроект сприятиме більш ефективній роботі та збільшить надходження коштів від використання об’єктів авторського та суміжних прав.

 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json