Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

12
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Закон про корпоративне управління для держкомпаній з пропозиціями Президента - прийнято в цілому
02.06.2016 | 13:37 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Верховна Рада України проголосувала в цілому з пропозиціями Президента України законопроект №3062 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності». Законопроект реформує систему корпоративного управління у держкомпаніях відповідно до стандартів ОЕСР: встановлює вимоги щодо утворення та організації діяльності наглядових рад у державних та комунальних унітарних держпідприємствах, вимоги щодо незалежного аудиту та розкриття інформації держпідприємствами.

Пропозиції Президента України передбачають окремий порядок для створення та організації діяльності наглядових рад на держпідприємствах оборонно-промислового комплексу, а також, вилучають вимогу про обов’язкове оприлюднення держпідприємствами договорів (включаючи всі додатки та специфікації), в яких вони є учасником і які містять господарські зобов’язання, щодо вчинення яких є заінтересованість, або значні господарські зобов’язання.

“Закон суттєво зменшує поле для політичного впливу та корупції на держпідприємтвах. Він забезпечить прозорість діяльності усіх державних та комунальних підприємств, а також професійний підхід до їх управління”, - пояснює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

Довідково про законопроект №3062

Законопроект дозволяє створювати наглядові ради у державних та комунальних унітарних підприємствах без проведення корпоратизації (наразі наглядові ради існують лише в господарських товариствах). Перелік підприємств, де наглядові ради мають бути створені обов’язково, та порядок створення наглядових рад визначать КМУ та відповідні місцеві ради. Згідно з пропозиціями Президента України, для державних унітарних підприємств та господарських товариств оборонно-промислового комплексу, у статутному капіталі яких понад 50 відсотків акцій (часток) належать державі, порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядових рад визначається відповідно до Закону України "Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі".

Наглядові ради держпідприємств скрадатимуться з представників держави та незалежних членів. Незалежні представники становитимуть більшість у наглядових радах усіх держпідприємств, незалежно від їхньої організаційно-правової форми. Законопроект встановлює критерії незалежності членів наглядових рад державних унітарних підприємств (зокрема, ними не можуть бути держслужбовці). Законопроект також скасовує завдання на голосування для членів наглядових рад всіх держпідприємств, незалежно від їхньої організаційно-правової форми. Відтепер усі члени наглядових рад – незалежні та ті, які представляють інтереси держави – самостійно прийматимуть рішення під час голосування на засіданнях наглядової ради.

З метою підвищення якості управління держпідприємствами та захисту їх від політичного втручання законопроект передбачає передачу суттєвих функцій управління держпідприємствами від державних органів управління до незалежних наглядових рад.

Зокрема, наглядові ради погоджуватимуть стратегію та річний фінансовий план держпідприємств, призначатимуть та звільнятимуть керівників держпідприємств, встановлюватимуть розмір та умови виплати винагороди керівникам держпідприємств, формуватимуть підрозділи внутрішнього аудиту та обиратимуть незалежного зовнішнього аудитора, прийматимуть рішення про вчинення значних операцій держпідприємств (за виключенням рішень, які віднесені до компетенції загальних зборів або органу управління) та операцій, щодо яких є заінтересованість у посадових осіб держпідприємства.

З метою підвищення прозорості держпідприємств законопроект передбачає, що річна, у тому числі консолідована, звітність держкомпаній підлягає обов'язковому незалежному аудиту. Коло підприємств, для яких аудит буде обов'язковим, та критерії залучення незалежного аудитора будуть визначені КМУ для унітарних та акціонерних держпідприємств, та відповідною місцевою радою для комунальних унітарних та акціонерних підприємств.

Крім того, законопроект встановлює вимоги щодо обов’язкового оприлюднення державними та комунальними компаніями інформації про свою діяльність та їх керівників. Держпідприємства мають публікувати фінансову звітність та аудиторські висновки, інформацію про керівників та членів наглядових рад та про розміри та принципи формування їхньої винагороди, а також інформацію про операції з державним та місцевими бюджетами, тощо.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json