Тимофій Милованов розповів про підготовку до земельної реформи

Тимофій Милованов розповів про підготовку до земельної реформи

17 грудня відбувся відкритий Всеукраїнський прес-марафон «Фінальна версія земельної реформи» за участі Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова, його заступника Тараса Висоцького, уповноваженого Президента України з земельних питань Романа Лещенка, Голови Держгеокадастру Дениса Башлика, народних депутатів та експертів галузі.

Метою заходу стало суспільне обговорення земельної реформи перед голосуванням Верховною Радою України у другому читанні проекту закону 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

«Україна має перейти до цивілізованого ринку землі, коли зрозуміло, хто є власником, хто є інвестором, і коли власники землі зацікавлені у довгостроковому розвитку. Тоді ми матимемо інвестиції, розвиток переробки, збільшення доданої вартості, економічне зростання. Для цього нам важливо забезпечити прозорі правила земельного ринку і рівні можливості для всіх бажаючих купити землю, а особливо для тих, у кого обмежений ресурс – для фермерів. На сьогодні передбачено як мінімум 2 фінансові інструменти підтримки  - страхування кредитів та компенсація відсоткової ставки», - зазначив Міністр Тимофій Милованов.

У свою чергу, заступник Міністра Тарас Висоцький розповів, що на програму зі здешевлення кредитів для купівлі земель с/г призначення виділено 4 млрд грн, а на Фонд гарантування кредитів - 240 млн грн бюджетних коштів. Також уже розроблено механізм здешевлення кредитів для аграріїв і у регіонах уже розпочато прийом заявок.

Крім того, заступник Міністра наголосив на відкритості системи земельного моніторингу. Вже представлено геопортал першого рівня і найближчим часом буде напрацьована повноцінна система земельного моніторингу, де всі реєстри будуть інтегровані.

Тарас Висоцький наголосив, що ефективна державна підтримка і функціонування системи земельного моніторингу є запорукою того, що ті, хто працюють на землі зможуть і далі працюватимуть на ній, а також всі українці зможуть бути спокійні у тому, що критерії про те, що власниками можуть бути тільки українці – дотримані.

За словами Голови Держгеокадастру Дениса Башлика, земельний кадастр готовий до відкриття землі і заповнений на 73%. Тільки в цьому році вже інвентаризовано 1 млн га державних с/г земель.

У ході прес-марафону питання щодо поточного перебігу земельної реформи, законодавчих напрацювань, підтримки малих та середніх фермерів, граничної концентрації землі, змін в орендних відносинах, реформування Держгеокадастру звучали від присутніх журналістів, а також від представників обласних ЗМІ завдяки Суспільному мовнику та аграріїв.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json