Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
У 2023 році Мінекономіки розширить програми стимулювання зайнятості, зокрема вразливих категорій населення, - Юлія Свириденко
15.02.2023 | 20:04 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Мінекономіки ініціює розширення програм стимулювання зайнятості для вирішення проблеми безробіття, зокрема серед вразливих верств населення. Про це повідомила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час презентації проекту “Робота без бар'єрів“ в рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар'єрів». 

“Мета проекту “Робота без бар'єрів” - максимально полегшити доступ до роботи для найвразливіших верств українців, зокрема для осіб з інвалідністю, ветеранів, молоді без досвіду роботи, внутрішніх переселенців. Сьогодні 40% безробітних - це саме такі люди і вони можуть зіткнутися з бар'єрами у доступі до гідної праці. Тому ми розширюємо програми стимулювання зайнятості, щоб допомогти всім, хто хоче працювати і зробити внесок у відбудову й розвиток нашої країни”, - зазначила Юлія Свириденко. 

За її словами, вже розроблено і працює чіткий маршрут та можливості для людини, яка прагне реалізувати своє право на гідну працю. Насамперед, вона може зареєструватися як безробітний в Державній службі зайнятості, зокрема, через Дію, та отримати послуги з професійної орієнтації і пошуку роботи. Якщо їй потрібні додаткові навички, вона може пройти перенавчання, підвищити кваліфікацію в навчальних закладах за направленням ДСЗ, в тому числі Центрах професійно-технічної освіти при ДСЗ. Також можна скористатись і іншою опцією для перекваліфікації - отримати ваучер на навчання по 70 професіях та спеціальностях.

Окрім того, українці, що мають підприємницький хист, можуть отримати фінансову підтримку, яку надає держава у вигляді грантів. Запроваджена Урядом минулого року грантова програма “Власна справа” продовжує діяти, і за нею можна отримати до 250 тис грн для старту й розвитку свого бізнесу. 

 “Усвідомлюємо, що ми повинні активно готуватися до інтеграції ветеранів у ринок праці та підприємництво. Тому з 1 квітня 2023 року запроваджуємо додаткові грантові програми - для ветеранів і другого з подружжя, а також ветеранського бізнесу. Спрощуємо умови доступу ветеранів на ринок охоронних послуг, відповідні зміни до законодавства будуть внесені вже в березні. Для осіб з інвалідністю запровадимо субсидовані робочі місця - фінансово стимулюватимемо роботодавців брати на роботу таких людей”, - розповіла Юлія Свириденко.

Зокрема, передбачається, що з 1 квітня за грантовою програмою “Власна справа” ветерани зможуть отримати грант на розвиток бізнесу до 250 тис грн, другий з подружжя ветерана - грант до 500 тис грн, консорціум ветеранів - грант до 1 млн грн. 

Також з 1 квітня спільно з Мінцифрою заплановано запуск грантової програми "Старт в ІТ", за якою можна буде отримати грант на навчання у сфері інформаційних технологій.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2