Міністерство економіки України

Пропонуємо іноземному бізнесу інвестувати в Україні у сектори з найбільшим потенціалом до зростання, - Надія Бігун

Пропонуємо іноземному бізнесу інвестувати в Україні у сектори з найбільшим потенціалом до зростання, - Надія Бігун

Зміцнення торговельно-економічних відносин, посилення співпраці у відбудові України, інвестиції в розвиток ключових секторів, програми підтримки приватного сектору та інші питання обговорювали під час зустрічі заступниці Міністра економіки України Надії Бігун з делегацією Латвійської Республіки на чолі з Державним секретарем Міністерства економіки Латвії Едмундсом Валантісом. В зустрічі також взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, керівник представництва Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні Айнарс Межуліс.  

“Економіка України демонструє стійкість, адаптується до війни та відновлюється швидше, ніж передбачалося раніше. За підсумками 2023 року зростання ВВП склало 5%. Цього року ми прогнозуємо зростання на рівні 4,6%. В пріоритеті Уряду на поточний рік - стимулювання розвитку і залучення інвестицій в ключові сектори: енергетику, транспортно-експортну логістику, агровиробництво, критичні матеріали, ІТ та цифровізацію, зелений перехід, переробну промисловість. Саме вони мають найбільший потенціал до зростання, тож закликаємо іноземний бізнес інвестувати в Україну зараз, не очікуючи закінчення війни”, - зазначила Надія Бігун.

За її словами, цього року Уряд передбачив в бюджеті понад 40 млрд грн на програми стимулювання малого й середнього бізнесу, особлива підтримка - для підприємств переробної галузі, які виготовляють продукцію з високою часткою доданої вартості. Адже Україна прагне збільшити частку переробки в структурі ВВП з нинішніх 10% до 20-25%.

Окрім того, в ході зустрічі обговорювалось питання розбудови страхової інфраструктури для страхування інвестицій від воєнних ризиків та підтримки іноземних інвесторів з великими інвестиціями. 

Надія Бігун також подякувала латвійській стороні за підтримку України у боротьбі з агресором та участь у відбудові інфраструктури Чернігівської області, зруйнованої внаслідок війни. Зокрема, Уряд Латвії у 2023 році спрямував 5 млн євро на відбудову об’єктів соціальної та критичної інфраструктури області і стільки ж заплановано витратити у поточному році.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json