Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна здобула право проводити найбільший міжнародний форум з публічних закупівель
20.05.2016 | 12:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

У 2017 році найбільший світовий форум про публічні закупівлі Procurement, Integrity, Management and Openness (PRIMO) Forum буде проходити в Україні. Відповідне рішення було прийняте під час цьогорічної конференції PRIMO, яка відбувалася в Астані (Казахстан).

У 2017 році форум буде присвячений боротьбі з корупцією. Рішення щодо проведення PRIMO в Україні стало результатом доповіді української делегації щодо перших результатів реформи публічних закупівель в Україні і запровадження електронної системи публічних закупівель ProZorro. Учасники форуму зазначили технологічність і високі стандарти роботи команди ProZorro і висловили бажання дізнатися більше про український досвід реформування однієї з найбільш корупційних сфер у державі.

За підрахунками експертів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, корупція і неефективність призводять до втрати близько 20% від планової вартості публічних закупівель. За цінами 2014 року щорічні втрати сягають 50 млрд грн. Тому одне із головних завдань реформи публічних закупівель – максимально зменшити втрати бюджетних коштів. Досягти цієї мети можна завдяки повному переходу на електронну систему закупівель, забезпеченню повної прозорості її роботи, створення рівних умов для постачальників, спрощення процедур, а також професіоналізації державних замовників.

Успішний запуск електронної системи публічних закупівель ProZorro відбувся завдяки побудові ефективної взаємодії між державою, суспільством і бізнесом. Активну підтримку реформі здійснює авторитетна міжнародна антикорупційна організація Transparency International, а також фонд WNISEF, Уряд Німеччини, багато інших партнерів, а також представники бізнесу.

Презентація команди ProZorro на форумі PRIMO доступна за посиланням: http://bit.ly/1XntxBK

Нагадаємо, електронна система ProZorro працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року. Використання системи було добровільним: кожен державний замовник мав можливість проводити в ProZorro допорогові закупівлі на суму до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 млн грн для робіт. Але навіть у пілотному режимі система ProZorro дозволила заощадити понад мільярда гривень.

У 2016 році використання системи ProZorro стає обов’язковим для всіх державних замовників. Повний перехід на електронну систему ProZorro буде відбуватися у два етапи. З 1 квітня свої тендери в електронну форму переводять центральні органи влади і великі державні компанії, а з 1 серпня – решта державних замовників.

Сьогодні кількість тендерів у системі вже перевищила 95 тисяч. Загальна планова сума тендерів складає 31,90 млрд грн. Кількість замовників, що приєдналися до системи, майже 5 тисяч. Середня кількість пропозицій на одні торги – 2,84, загальна сума економії – 1,45 млрд грн.

Очікується, що у 2016 році використання ProZorro дозволить заощадити близько 5 млрд грн.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2