Міністерство економіки України

8,5 тисяч українців подали заявку на отримання грантів від держави в рамках програми “єРобота”, - Мінекономіки

719 з них бажають створювати власні переробні підприємства

Щодня до програми “єРобота” долучається все більше українців, які бажають отримати гранти на створення та розвиток свого бізнесу. На сьогодні вже отримано понад 8,5 тисяч заявок, більшість з них - на отримання мікрогрантів. Водночас, 719 заявників бажають створювати власні переробні підприємства. 

Про це Перший віце-прем’єр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко розповіла в ефірі спільного національного телемарафону.

“Переробні підприємства і їхній розвиток передбачають співфінансування. Це говорить про те, що люди не просто хочуть розпочати власну справу, але й готові разом з державою співфінансувати такі проєкти. Те ж саме стосується садів та теплиць”, - повідомила Юлія Свириденко. 

Наразі на задоволення грантових заявок спрямовано більше 52 мільйонів гривень. Головна мета програми “єРобота” – створення нових робочих місць для українців та активізація підприємництва у важкий для країни час. Повернення цих коштів буде відбуватись шляхом сплати податків та зборів у бюджети всіх рівнів, що дуже важливо для розвитку української економіки зараз.

Також Юлія Свириденко нагадала, що Уряд надає стимули для активної діяльності підприємств, які вже мають налагоджені робочі процеси, штат працівників та стабільні ринки збуту. Серед них:

  • можливість для підприємців, які мають бізнес, що орієнтований на експорт, виїздити за кордон на строк до 7 днів за заявкою роботодавця через портал “Дія”. Це дасть можливість відвідувати міжнародні заходи, укладати контракти та повертатись в Україну для продовження роботи;
  • допомога у релокації підприємств з зони бойових дій. Наразі перевезено понад 700 бізнесів, заявки продовжують надходити;
  • масштабна дерегуляція, в рамках якої понад 500 дозволів переведені на декларативний принцип. В подальшому їхня кількість зростатиме.

“Як Уряд, ми маємо зробити все можливе задля того, щоб спростити правила для бізнесу, прибрати зайві процедури і надати можливості працювати”, - наголосила Юлія Свириденко. 

Нагадаємо, за минулий тиждень банки видали підприємцям доступних кредитів на 1,2 млрд грн. З початку дії програми “Доступні кредити 5-7-9” бізнес отримав 46,4 тисяч кредитів на загальну суму 135,9 млрд грн. 

Проект “єРобота” запустило Міністерство економіки спільно з Мінцифри, Мінагрополітики, Державною службою зайнятості та Ощадбанком, щоб підтримати українців, які хочуть заснувати власну справу та сприяти активізації підприємництва у важкий для економіки час.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json