У Женеві відбулось засідання міністрів країн – членів Кернської групи за участю Тараса Качки

12 червня заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка взяв участь у 42-му засіданні міністрів країн – членів Кернської групи в рамках дванадцятої Конференції міністрів СОТ у м. Женева.

Кернська група об’єднує 19 провідних країн – експортерів сільськогосподарської продукції, на які припадає понад 25 % світового сільськогосподарського експорту та які виступають за лібералізацію торгівлі сільськогосподарськими товарами в багатосторонніх переговорах у рамках СОТ. Зважаючи на наявність спільних інтересів Україною було прийнято рішення поглибити співробітництво та набути статусу спостерігача у Групі, що було реалізовано під час 41-го засідання групи в м. Давос у січні 2020 року.

Учасники засідання акцентували у своїх виступах на тому, що Конференція міністрів СОТ повинна представити конкретний і справедливий результат у сільському господарстві та закласти узгоджену основу для роботи на подальший період.

При цьому члени Групи підтвердили свою відданість фундаментальним реформам, спрямованим на досягнення суттєвого скорочення підтримки і захисту сільського господарства та створення рівних умов на світових ринках для торгівлі сільськогосподарською продукцією.

За результатами засідання схвалено заяву Групи, в якій привернуто увагу до того, що  зустріч відбувається в складний час для глобальної торгової системи й забезпечення продовольчої безпеки та критичний час для здійснення глобальної реформи у сфері сільського господарства.

Також у заяві наголошено, що міжнародний воєнний конфлікт в Україні суттєво загострює і без того непросту ситуацію з продовольством у світі, негативно впливає на міжнародну торгівлю та виробництво продовольчих і сільськогосподарських товарів, зокрема можливість України виробляти та експортувати сільськогосподарську продукцію, та, як наслідок, на глобальну продовольчу безпеку, особливо в країнах, що розвиваються. При цьому було закликано членів працювати над пошуком рішень для виправлення порушених ланцюгів поставок з метою відновлення постраждалих сільськогосподарських торговельних потоків.

Тарас Качка у своєму виступі високо оцінив зусилля Кернської групи та підкреслив, що Україна була і залишається прихильником реформ у сфері сільського господарства, спрямованих на встановлення справедливої глобальної торговельної системи.

Водночас було підкреслено, що  загрозою для продовольчої безпеки є не фактичний дефіцит зерна чи олії, а їх відсутність на міжнародному ринку, що спричинено тотальною блокадою українського експорту сільськогосподарської продукції. При цьому одним із першочергових та найбільших ефективних кроків на шляху зупинення зростання цін, попередження нестачі продукції та поступового відновлення стабільності на міжнародних сільськогосподарських ринках є припинення воєнних дій російської федерації на території нашої держави.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json