Міністерство економіки України

єРобота: Дружина захисника відкрила дитячий навчальний центр в Бучі

єРобота: Дружина захисника відкрила дитячий навчальний центр в Бучі

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів “Власна справа”, за якою можна отримати до 250 тис. грн. В квітні цього року було запущено  ветеранський компонент програми, за якою ветерани або другі з подружжя наших захисників можуть отримати грант на власний бізнес до 1 млн грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Наталія Плахотнюк все життя працювала в сфері освіти, але ніколи не сиділа на одному місці. В 2010 році вона вийшла заміж за військового та переїхала з Луганська спочатку в Прилуки, а потім у Бучу. 

Цього року вона пішла з посади директорки приватної школи для того, щоб відкрити власний бізнес — дитячий навчальний центр франшизи Smartum, де вивчають англійську мову, швидкочитання, ментальну арифметику та інші програми розвитку. 

Наталія розповідає, що рішення нарешті відкрити власний бізнес вона прийняла під час чергового обстрілу, який перечікувала в коридорі: «Я подумала — от зараз прилетить ракета в мене, а я навіть не спробувала». 

Саме в цей час Міністерство економіки України запустило програму грантів на власну справу для військових та другого з подружжя, яка і допомогла Наталі здійснити задум.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • 250 тис грн - для ветерана за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн - для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани.

Гранти у розмірі 500 тис грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. 

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. 

 Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json