Португалія підтримуватиме відбудову України і допомагатиме будувати міжнародну підтримку України заради перемоги, - Юлія Свириденко зустрілася з Президентом Португалії Марселу Ребелу де Соузою

ПОРТУГАЛІЯ ПІДТРИМУВАТИМЕ ВІДБУДОВУ УКРАЇНИ

Президент Португалії Марселу Ребелу де Соуза зустрівся з Першим віцепрем’єр-міністром – Міністром економіки України Юлією Свириденко. 

Зустріч відбулася в столиці Бразилії – Бразиліа, де українська делегація на чолі з Юлією Свириденко взяла участь у церемонії інавгурації Президента  Федеративної Республіки Бразилія Луїза Інасіу Лули да Сілви.

«Ми відчуваємо щирість і повноту допомоги Португалії Україні. Нинішня розмова розвинула ті домовленості, які обговорювалися під час зустрічі Марселу Ребелу де Соузи і Першої Леді України Олени Зеленської у Лісабоні, а також під часу візиту Прем’єр-Міністра Антоніу Кошти в Київ. Португалія допоможе у відбудові освітніх об'єктів в Україні. Також ми вдячні за допомогу у посиленні нашої співпраці з португломовною спільнотою по всьому світу. Я вдячна Марселу Ребелу де Соузі за його особисту залученість і дипломатичні зусилля в досягненні перемоги і миру

Переконані, економічна та політична співпраця з Португалією буде лише посилюватися. Небезпідставно розраховуємо на допомогу в русі нашої держави до Євросоюзу та на участь Португалії в відновленні України», - зазначила Юлія Свириденко.

Президент Португалії Марселу Ребелу де Соуза під час зустрічі підтвердив повну солідарність з Україною та готовність держави розширювати співпрацю.

Під час зустрічі були обговорені питання співпраці в економічній сфері, ситуація в Україні, зокрема в зв’язку з ракетними ударами по енергетичній інфраструктурі,  практичні питання відновлення тощо.

Довідково

В 2021 році експорт українських товарів в Португалію за даними Держкомстату склав  341 млн 202 тис долл, продемонструвавши зростання в порівнянні з попереднім роком на понад 45%. Імпорт з Португалії в Україну – 88 млн 770 тис дол (зростання – понад 30%). 

З початку широкомасштабного вторгнення Португалія надала Україні суттєву допомогу, зокрема гуманітарну. Та прийняла понад 50 тисяч українців, що були вимушені покинути Україну. Перші літаки з українськими біженцями Президент Марселу Ребелу де Соуза зустрічав особисто. Урядом Португалії ухвалено рішення взяти участь у відновленні закладів освіти в Житомирській області.

Згідно опитувань, рівень підтримки вступу України в ЄС в португальскому суспільстві сягає 87%.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json